Kulisy pracy Duran Duran nad płytą „Paper Gods”

Kulisy pracy Duran Duran nad płytą „Paper Gods” ons.pl

We wrześniu 2015 roku grupa wydała album „Paper Gods”. Zespół przygotował specjalny materiał wideo, w którym pokazuje, jak powstało to wydawnictwo.

Na płycie „Paper Gods” znalazło się 12 utworów. Wśród nich usłyszymy takie piosenki jak: „Last Night in the City” nagrany z Kieszą, „Danceophobia” - z Lindsay Lohan, „What Are the Chances?” - z Johnem Frusciante z Red Hot Chili Peppers. 

Pomysł na stworzenie krążka narodził się już w 2013 roku.

"

To był długi projekt, przynajmniej tak się może wydawać, ale z drugiej strony to wszystko trwało chyba krócej niż w przypadku poprzedniego albumu. Dwa lata od początku do końca to chyba niezły wynik - powiedział w specjalnym materiale filmowym Simon Le Bon.

"

W 5-minutowym wideo członkowie zespołu Duran Duran opowiedzieli o swoim podejściu do pracy nad płytą. Przyznali, że w przeciwieństwie do mody, oni chcieli stworzyć coś ponadczasowego, skupiali się na naturalnym brzmieniu, a ich spotkania trwały godziny, bo chcieli zarejestrować jak najwięcej muzyki.

Artyści opowiedzieli też o tym, co się zmieniło w ciągu ponad 30 lat ich kariery. Podkreślili, że teraz na pewno dużo bardziej sobie ufają, są bardziej pewni siebie i szanują się wzajemnie. Oprócz nich w filmie pojawiają się artyści, którzy wzięli udział w nagrywaniu „Paper Gods”. Wśród nich są m.in.: Lindsay Lohan, Ben Hudson i Mark Ronson, który stwierdził, że Duran Duran od zawsze był dla niego nowatorskim zespołem. 

Współproducentem krążka jest Nile Rodgers z zespołu Chic.

"

To wszystko sprawiło, że w jakimś sensie poczułem się, jakbym znów był z moją grupą. Wszyscy moi koledzy z Chic odeszli, więc traktuję Duran Duran jak mój drugi zespół - przyznał Rodgers. "

W marcu 2016 roku Duran Duran wyruszy w trasę koncertową. W czasie niektórych występów do zespołu dołączy właśnie Nile. Zagrają razem m.in. w: Tampie (2 kwietnia), Waszyngtonie (8 kwietnia), Atlancie (15 kwietnia), Toronto (13 lipca) czy Las Vegas (29 lipca). 

Macie już w swojej kolekcji album „Paper Gods”?

Więcej: