Kto przyczynił się do powrotu Guns N' Roses?

Kto przyczynił się do powrotu Guns N' Roses? ons.pl

Reaktywacja Guns N' Roses ucieszyła wszystkich fanów tego zespołu. Jednak kto namówił muzyków do podjęcia tej decyzji? Teorii jest co najmniej kilka. 

Na początku stycznia 2016 roku grupa poinformowała, że wraca na scenę w oryginalnym składzie. Axl Rose i Slash doszli do porozumienia i postanowili wznowić działalność słynnego zespołu. Muzycy przyznali, że nikt ich do tego specjalnie nie namawiał, jednak niektórzy uważają, że było inaczej.

Steven Tyler - wokalista Aerosmith - w amerykańskim programie telewizyjnym „The Howard Stern Show” stwierdził, że odegrał niemałą rolę w powrocie grupy. 

"

Jestem pewien, że to nie wyłącznie moja zasługa, ale spotkałem Axla w kilku klubach rok, dwa i trzy lata temu. Wpadłem na niego przypadkiem i odbyliśmy tę rozmowę. Powiedziałem: „Musicie szybko wrócić, bo wszyscy za wami tęsknimy”.

"

Tyler próbował przekonać Rose’a, że to dobra decyzja. 

"

Wyjaśniłem mu, że muszą to zrobić, bo to jest dobry czas i miejsce i lepiej tego nie przegapić. Za kolejne cztery czy pięć lat nikt nie będzie pamiętał, kim byli ani chciał pójść na ich koncert. Takie jest moje zdanie. Jestem wokalistą innego wspaniałego zespołu i tak to właśnie widzę - powiedział. "

Zasług Tylera ewidentnie nie docenili muzycy Guns N' Roses. Krótko po jego telewizyjnym wystąpieniu na Twitterze grupy pojawił się wpis, który zaprzecza jego informacjom. Axl Rose, Slash i Duff McKagan uważają, że powrót na scenę to tylko i wyłącznie ich decyzja.

"

Z całym szacunkiem chcielibyśmy podziękować tak wielu osobom, które uważają, że nasz powrót i koncerty to ich zasługa. Dziękujemy zwłaszcza tym, z którymi nie rozmawialiśmy od wielu lat, a dzięki sile mediów odegrali pierwszoplanową, aczkolwiek nieistniejącą rolę. My i fani dziękujemy wam! "

Na początku stycznia 2016 roku grupa ogłosiła, że 16 i 23 kwietnia 2016 roku wystąpi na festiwalu Coachella. Wcześniej 8 i 9 kwietnia zobaczymy zespół w T-Mobile Arena w Las Vegas. Będzie to pierwszy wspólny koncert Slaha i Rose’a od 1993 roku. Z kolei McKagan po raz ostatni zagrał z Guns N' Roses w 2014 roku. 

W 2015 roku z zespołu odeszli gitarzyści: DJ Ashba i Bumblefoot. Nie wiadomo jeszcze, czy do nowego składu dołączą Izzy Stradlin i Steven Adler. 

Myślicie, że Steven Tyler naprawdę pomógł w reaktywacji Guns N' Roses?

Więcej: