Krzysztof Krawczyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena

Krzysztof Krawczyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena ons.pl

Krzysztof Krawczyk sięgnął po repertuar legendarnego wokalisty Leonarda Cohena. Efekty już wkrótce usłyszymy na jego nowej płycie. Jakie kompozycje znajdą się na krążku?

Nowa płyta Krzysztofa Krawczyka nosi tytuł „Tańcz mnie po miłości kres”. Na albumie znajdzie się 12 utworów, które w oryginale wykonuje Leonard Cohen. Polski artysta postanowił zaśpiewać je w wersji polskiej. Tłumaczeniami zajął się Maciej Zembaty, a aranżacją i produkcją - Wiesław Wolnik. 

"

Kiedy pierwszy raz usłyszałem go w Kanadzie, nie znając dobrze języka angielskiego, zdałem sobie sprawę, że w tym spokojnym głosie, którym tak uwodzi publiczność i z którego bije charyzma, zakamuflowane są duże emocje. W czym? W tekstach, których subtelności nie byłem wtedy w stanie zrozumieć - opowiada Krawczyk. "

Piosenki, które znajdą się na płycie, stanowią przekrój twórczości Cohena. Usłyszymy m.in. „Suzanne” i „Bird On The Wire” nagrane w latach 60. czy słynny utwór „Dance Me To The End Of Love”. 

"

Wiele ich łączy: mają niepowtarzalne, charakterystyczne głosy, śpiewają prosto z serca przepełnionego emocjami, sprawdzili się w przeróżnych stylach, koncertowali na całym świecie, mają za sobą aktorskie epizody, a w ich karierze i życiu nie brakowało ciężkich chwil. Teraz jeden z nich postanowił przefiltrować emocjonalne utwory kolegi po fachu przez swoje doświadczenia - zapowiada wytwórnia.  "

Płyta trafi do sprzedaży 27 listopada 2015 roku. 

 

Lista utworów na płycie Tańcz mnie po miłości kres

1. JESTEM TWÓJ/I’m Your Man

2. SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC/Famous Blue Raincoat

3. MANHATTAN/First We Take Manhattan

4. ZUZANNA/Suzanne

5. TAŃCZ MNIE PO MIŁOŚCI KRES/Dance Me To The End Of Love

6. PTAK NA DRUCIE/Bird On The Wire

7. WSPOMNIENIA/Memories

8. DIAMENTY W KOPALNI/Diamonds On A Mine

9. DZIŚ W NOCY BĘDZIE FAJNIE/Tonight Will Be Fine

10. KAŻDY O TYM WIE/Everybody Knows

11. CYGAŃSKA ŻONA/The Gypsy’s Wife

12. ALLELUJA/Hallelujah

Chcielibyście usłyszeć nowe piosenki Krzysztofa Krawczyka?

Patronem medialnym płyty jest Radio ZET Gold.

Więcej: