Krzysztof Krawczyk kończy 70 lat. Przypominamy 10 przebojów artysty

Krzysztof Krawczyk kończy 70 lat. Przypominamy 10 przebojów artysty ons.pl

8 września wypadają 70 już urodziny jednej z najbardziej znanych polskich gwiazd muzycznych – Krzysztofa Krawczyka. Z tej okazji przypominamy największe hity piosenkarza.

Krzysztof Krawczyk urodził się w 1946 roku w Katowicach w rodzinie śpiewaków operowych. Nic dziwnego, że od najmłodszych lat mały Krzyś interesował się muzyką. W 1953 roku rozpoczął naukę w Podstawowej Szkole Muzycznej w Poznaniu, a potem w Łodzi - po przeprowadzce rodziny do tego miasta. W szkole średniej kontynuował naukę muzyki i śpiewu, nauczył się grać na gitarze. Potem zaczął muzyczne studia, ale musiał je porzucić, by pracować na utrzymanie rodziny po śmierci ojca.

Jako 17-latek  razem z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim i Jerzym Kamińskim założył Trubadurów - zespół, który wszystkim członkom przyniósł wielką sławę. Występowali razem w Opolu, Sopocie, na zagranicznych festiwalach. Wylansowali przeboje takie jak „Znamy się tylko z widzenia” czy „Przyjedź mamo na przysięgę”.

W 1973 roku Krzysztof krawczyk odszedł z Trubadurów, by rozpocząć solową karierę, która trwa po dziś dzień. Od tamtej pory wokalista stale odnosił sukcesy, wydając świetne piosenki. Stale poszerzał się krąg wiernych fanów Krawczyka. „Parostatek”, „Rysunek na szkle” – kto nie zna tych wielkich przebojów? Nie zawsze było jednak łatwo. Kiedy w 1980 roku wyruszył na tournee po USA, wpadł w uzależnienie od leków, z którego wyciągnęła go obecna żona – Ewa. Wrócił do Polski, potem znów wyjechał. W międzyczasie stworzył wiele nowych, świetnych utworów. Dziś, po ponad 50 latach estradowego życia, które wiódł jak gwiazda rocka, zgodnie z popularnym hasłem sex, drugs & rock and roll, jest radosnym 70-latkiem z ogromnym dorobkiem artystycznym i wierną rzeszą fanów. Mówi, że nigdy nie był w tak dobrej formie. I oby tak dalej. Życzymy mu wielu kolejnych lat pracy artystycznej, jeszcze lepszej formy i oczywiście wielu kolejnych wielkich przebojów.

Przy okazji przypominamy 10 znanych hitów Krzysztofa Krawczyka. Trudno z tak wielu przebojów wybrać te najlepsze.

"Pamiętam ciebie z tamtych lat"

"Jak minął dzień"

"Parostatek"

"Za tobą pójdę jak na bal"

"Ostatni raz zatańczysz ze mną"

"Rysunek na szkle"

"Gdy nam śpiewał Elvis Presley"

"Byle było tak"

Z Trubadurami - "Przyjedź mamo na przysięgę"

i "Znamy się tylko z widzenia"

A które utwory najbardziej lubicie Wy?

Więcej: