Krzysztof Cugowski w teledysku do piosenki „Przebudzenie”

Krzysztof Cugowski w teledysku do piosenki „Przebudzenie” ons.pl

Były wokalista zespołu Budka Suflera zaprezentował klip do utworu z nowej płyty. Album „Przebudzenie” ukazał się w październiku 2015 roku.

Teledysk do piosenki „Przebudzenie” wyreżyserował Wojciech Czerniatowicz. Zdjęcia kręcono w klimatycznych plenerach Loret Chodel. Praca nad klipem rozpoczęła się pod koniec 2015 roku. Na oficjalnym profilu Krzysztofa Cugowskiego pojawiły się wtedy pierwsze zdjęcia z planu. 

Klip opowiada o zmaganiach z przeciwnościami losu. Do wystąpienia w video artysta zaprosił znanych polskich sportowców. W teledysku pojawia się Bartłomiej Bonk, który jest brązowym medalistą olimpijskim z Londynu oraz mistrzem Europy (2015). Zobaczymy w nim także Anetę Konieczną, u której tuż przed igrzyskami w Londynie zdiagnozowano nowotwór. Bohaterem klipu jest też żużlowiec Rafał Wilk, który w 2006 roku podczas meczu ligowego miał poważny wypadek i stracił władzę w nogach.

"

Mistrzowie świata, medaliści, mistrzowie olimpijscy… obdarzeni nadludzką siłą i wytrzymałością… walczą… ich też dotyka los… bezsilni, bezradni… walczą… - czytamy w opisie teledysku.

"

Muzykę do piosenki „Przebudzenie” skomponował Stefan Gąsieniec, a słowa napisał Roman Kołakowski. Zobaczcie teledysk do tego utworu.

Piosenka „Przebudzenie” pochodzi z albumu o tym samym tytule. Jest to pierwszy krążek Krzysztofa Cugowskiego z solowym materiałem po ponad 30-letniej przerwie. Kompozytorem i producentem muzycznym płyty jest Stefan Gąsieniec - utalentowany pianista z Wrocławia. To właśnie on zainspirował wokalistę do wydania nowego albumu. W tworzeniu wydawnictwa pomagał też m.in. perkusista Bryan Mantia znany ze współpracy z Guns’N’Roses. 

Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo był utwór „W obcym mieście”. Teledysk do tej kompozycji został nakręcony we Wrocławiu. Za jego reżyserię odpowiada ekipa OGfilms. Zobaczcie to video.

Nie tylko Krzysztof Cugowski po zakończeniu współpracy z Budką Suflera postanowił zająć się solową karierą. Własny zespół stworzył również Romuald Lipko - kompozytor wielu przebojów słynnej grupy.

Podoba Wam się nowy teledysk Krzysztofa Cugowskiego?

Więcej: