Koncertowa płyta Ringo Starra

Koncertowa płyta Ringo Starra ons.pl

Piosenki, które Ringo Starr wykonał w czasie specjalnego koncertu w 2014 roku, zostaną wydane na płycie. Kiedy ukaże się album?

W styczniu 2014 roku odbył się koncert poświęcony muzyce Ringo Starra. Towarzyszyła mu impreza zorganizowana przez reżysera Davida Lyncha i jego fundację David Lynch Foundation, która działa na rzecz świadomej edukacji i pokoju na świecie. W czasie uroczystości Ringo Starr otrzymał nagrodę Lifetime of Peace and Love Award (Dożywotnia nagroda pokoju i miłości) jako pionier transcendentalnej medytacji i promotor nauki medytacji wśród dzieci w wieku szkolnym i weteranów wojennych.

"

To miło zobaczyć tyle znajomych twarzy. Trzy osoby z was już medytują - powiedział Starr, kiedy odbierał nagrodę.  "

Na koncercie wystąpili: zespół Head and the Heart, wokalista i gitarzysta Joe Walsh, piosenkarz Ben Folds, muzyk Ben Harper oraz sam Ringo Starr. Wykonali oni największe przeboje byłego Beatlesa. Było to 10 utworów takich jak: „Can't Do It Wrong”, „Don't Go Where The Road Don't Go”, „With A Little Help From My Friends”, „Back Off Boogaloo” czy „It Don't Come Easy”.

Znajdą się one na płycie „Ringo Starr: The Lifetime of Peace & Love Tribute Concert”, która ukaże się 4 grudnia 2015 roku. Dochód ze sprzedaży albumu zostanie przekazany na rzecz fundacji David Lynch Foundation, która chce rozpropagować medytację wśród zagrożonej populacji na całym świecie. 

18 kwietnia 2015 roku Ringo Starr został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Kulisy tego wydarzenia zaprezentował Paul McCartney. Były perkusista The Beatles we wrześniu 2015 roku zorganizował wystawę prywatnych fotografii. Muzyk zupełnie zapomniał o ich istnieniu i dopiero niedawno natknął się na zbiór. 21 września ukazał się album ze zdjęciami Ringo Starra zatytułowany „Photograph”. W sobotę 7 listopada na aukcji jego perkusja została sprzedana za 2,1 mln dolarów.

Lista utworów na płycie Ringo Starr: The Lifetime of Peace & Love Tribute Concert

1. Ark Life - "Can't Do It Wrong" 

2. The Head and the Heart - "Octopus's Garden" 

3. Brendan Benson - "Don't Go Where The Road Don't Go" 

4. Bettye LaVette - "It Don't Come Easy" 

5. Ben Folds - "Oh My My" 

6. Ben Harper - "Walk With You" 

7. Joe Walsh - "Back Off Boogaloo" 

8. Ringo Starr - "Photograph" 

9. Ringo Starr - "Boys" 

10. Ringo Starr - "With A Little Help From My Friends"

Chcielibyście kupić ten krążek?

Więcej: