Koncert upamiętniający Davida Bowie będzie transmitowany w internecie

Koncert upamiętniający Davida Bowie będzie transmitowany w internecie ons.pl

Specjalny występ odbędzie się 1 kwietnia 2016 roku. Na scenie zobaczymy m.in.: zespół Blondie i grupę The Flaming Lips.

Koncerty pod hasłem „The Music of David Bowie” („Muzyka Davida Bowie”) zaplanowano na 31 marca i 1 kwietnia 2016 roku. Pierwszy z nich odbędzie się w Carnegie Hall, a drugi w Radio City Music Hall w Nowym Jorku. Początkowo mówiło się, że wystąpią na nich Mick Jagger czy Paul McCartney. Ostatecznie wiadomo jednak, że żaden z nich nie pojawi się na wydarzeniu. Zamiast nich zobaczymy m.in.: Pixies, Blondie, Michaela Stipe'a, J Mascis, The Flaming Lips, Cyndi Lauper, Jakoba Dylana czy Tony’ego Visconti

Organizatorzy potwierdzili, że drugi koncert będzie transmitowany w internecie za pośrednictwem komunikatora Skype. W zamian za to widzowie zostaną poproszeni o wpłacanie datków na rzecz podanych organizacji charytatywnych związanych ze sztuką. 

"

W związku z niespotykanym zainteresowaniem koncertem w Radio City upamiętniającym Davida Bowie, nawiązaliśmy współpracę z firmami Skype i Ammado, dzięki czemu występ będzie transmitowany na żywo w internecie dla widzów z całego świata w zamian za niewielką dotację na rzecz któregoś z naszych partnerów. Proponujemy, żeby minimalny datek wynosił 20 dolarów, czyli odpowiednik 15 funtów - napisali organizatorzy w oficjalnym komunikacie. 

"

Początkowo planowano, że na koncercie pojawi się sam David Bowie. Listę artystów, którzy wystąpią na tegorocznym wydarzeniu, ogłoszono na kilka godzin przed śmiercią wokalisty.

"

Z punktu widzenia promotora koncertowego, kiedy w ciągu dwóch godzin sprzedały się wszystkie bilety, a było ich 2800, jest to dla mnie wydarzenie bez precedensu. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem. Ale to wszystko jest dla mnie połowicznym sukcesem, odkąd jest to koncert na cześć kogoś, kto umarł, a nie kogoś, kto miał pojawić się jako uczestnik - wyznał Michael Dorf.  "

To nie jedyny hołd złożony temu znanemu artyście. Jego pamięć uczciła m.in. Lady Gaga w czasie ceremonii rozdania nagród Grammy 2016 oraz Lorde, która zaśpiewała utwór „Life On Mars” na gali Brit Awards 2016. Z kolei władze dzielnicy Brixton rozważają zmianę nazwy jednej z tamtejszych ulic. Według nich mogłaby ona nosić imię Davida Bowie.

Muzyk zmarł 10 stycznia 2016 roku - dwa dni po swoich 69. urodzinach. Przez długi czas zmagał się z chorobą nowotworową. 

Więcej: