Koncert The Orchestra w Krakowie [GALERIA]

Koncert The Orchestra w Krakowie [GALERIA] Romana Makówka

Zespół The Orchestra, który tworzą byli członkowie grupy Electric Light Orchestra, w piątek 13 listopada 2015 roku wystąpił w Krakowie. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Fani Electric Light Orchestra mieli okazję zobaczyć swoich idoli na 3 koncertach w Polsce. 12 listopada grupa pojawiła się w Warszawie, dzień później (13 listopada) w Krakowie, a w niedzielę 15 listopada w Poznaniu. Krakowski koncert odbył się w ICE Kraków Congress Centre.

Electric Light Orchestra to jedna z najpopularniejszych grup lat 70. i 80. Na jej koncertach można usłyszeć takie przeboje jak: „Don’t Bring Me Down”, „Wanadu”, „Do Ya, Evil Woman” czy „Mr. Blue Sky”. Na przestrzeni lat skład ELO zmieniał się wielokrotnie. Byli członkowie tworzą nowe zespoły, które w nazwie mają człon ELO lub Electric Light Orchestra.

W Polsce zespół wystąpił jako The Orchestra starring Electric Light Orchestra Former Members. Skład tej grupy tworzą członkowie pierwszego składu ELO z lat 70.: Mik Kaminski i Louis Clark oraz Eric Troyer, Parthenon Huxley i Gordon Townsend, którzy stworzyli ELO Part II, a 2009 roku dołączył do nich basista Glen Burtnik, który zastąpił zmarłego Kelly’ego Groucutta. 

Trasa koncertowa, w ramach której grupa The Orchestra wystąpiła w Polsce, zbiega się z 40. rocznicą istnienia ELO.

Zobaczcie zdjęcia z krakowskiego koncertu ELO!

W internecie pojawiło się też wiele filmików z koncertu Electric Light Orchestra w Krakowie.

Byliście na którymś z koncertów?

Więcej: