Koncert Erica Claptona na DVD

Koncert Erica Claptona na DVD ons.pl

W tym roku Eric Clapton obchodził 70. urodziny. Z tej okazji muzyk zagrał serię koncertów w Londynie. Już wkrótce będziemy mogli obejrzeć nagrania w filmie „Slowhand at 70”. 

W maju 2015 roku Eric Clapton wystąpił w słynnym londyńskim Royal Albert Hall. Jest to jedno z jego ulubionych miejsc. Zagrał tam aż 200 razy. Jego ostatni koncert został zarejestrowany i już 13 listopada ukaże się na płytach CD, DVD, Blu-ray oraz w wersji deluxe. Film „Slowhand at 70 – Live at the Royal Albert Hall” zapowiada piosenka „Cocaine”, którą artysta wykonał w czasie występu. Jest to bardzo energetyczny utwór, w którym gitarzysta pokazuje swoje niezwykłe umiejętności.

Na koncercie Clapton zagrał 17 utworów, które pochodzą z różnych okresów jego kariery. Usłyszymy m.in. takie kompozycje jak: „Layla”, „Can't Find My Way Home”, „Wonderful Tonight”, „Tears in Heaven”, a także covery: „I Shot the Sheriff”, „Crossroads”, „High Time We Went”. 

"

Są to klasyczne piosenki i ulubione utwory fanów z całej kariery Claptona. Od czasów Roberta Johnsona przez Cream, Derek & the Dominos i solowe występy artysty - zapowiadają wydawcy. 

"

Po raz pierwszy film został pokazany 14 września 2015 roku na ekranach kin na całym świecie. 

Od czasu występu w Royal Albert Hall Eric Clapton nie zaplanował żadnego kolejnego koncertu. Być może w ten sposób spełnia swoją zapowiedź z 2013 roku:

"

Kiedy skończę 70 lat, zatrzymam się. Nie przestanę grać czy dawać jednorazowych występów, ale myślę, że na pewno nie będę organizował tras koncertowych.   "

Miejmy nadzieję, że jednak zmieni zdanie. 

Lista utworów na płycie Slowhand at 70 – Live at the Royal Albert Hall

1. „Somebody’s Knockin’ on My Door”

2. „Key to the Highway”

3. „Tell the Truth”

4. „Pretending”

5. „Hoochie Coochie Man”

6. „You Are So Beautiful”

7. „Can’t Find My Way Home”

8. „I Shot the Sheriff”

9. „Driftin’ Blues”

10. „Nobody Knows You When You’re Down and Out”

11. „Tears in Heaven”

12. „Layla”

13. „Let It Rain”

14. „Wonderful Tonight”

15. „Crossroads”

16. „Cocaine”

17. „High Time We Went”

Chcielibyście zobaczyć ten wyjątkowy występ Claptona? 

Więcej: