Kolekcja znaczków Johna Lennona na wystawie w Nowym Jorku

Kolekcja znaczków Johna Lennona na wystawie w Nowym Jorku ons.pl

Znaczki, które muzyk zbierał w dzieciństwie, zostaną pokazane w czasie World Stamp Show. Wydarzenie odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2016 roku.

Według Smithsonian National Postal Museum John Lennon zaczął zbierać znaczki pocztowe po tym, jak otrzymał od swojego starszego kuzyna - Stanleya Parkesa - częściowo wypełniony klaser. Z biegiem lat uzupełnił swoją kolekcję o znaczki z listów ze Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii. 

Kiedy National Postal Museum (Narodowe Muzeum Poczty) po raz pierwszy weszło w posiadanie zaginionego albumu Lennona, kurator Wilson Hulme stwierdził w wywiadzie dla „Smithsonian Magazine”, że kolekcja nie zawiera żadnych szczególnie ważnych znaczków.

"

Zazwyczaj młodzi chłopcy nie są zainteresowani rzadkimi okazami. Zwykle koncentrują się na geografii i kolorach. Kiedy wracają do zbierania w czasie, gdy są już dorośli i mają dużo pieniędzy, wtedy ich zbiory wzbogacają się o wyjątkowe znaczki - powiedział.

"

Mimo wszystko album wart jest uwagi. Można dzięki niemu sprawdzić, czym w młodości interesował się Lennon oraz jak rozwijała się jego kreatywność. Na pierwszej stronie klasera znajduje się przedruk znaczka z królową Wiktorią i królem Jerzym VI. John domalował im brodę i wąsy.

Kolekcja zostanie pokazana w ramach World Stamp Show, który odbywa się co 10 lat. Wystawa otwarta będzie od 28 maja do 4 czerwca 2016 roku w Javits Event Center na Manhattanie. 

To nie jedyne pamiątki związane z Johnem Lennonem, o których jest ostatnio głośno. Pod koniec lutego na jednej z aukcji sprzedano najdłuższy zachowany kosmyk włosów muzyka. Nabywca zapłacił za niego 35 tysięcy dolarów, czyli ok. 140 tysięcy złotych. Z kolei w listopadzie 2015 roku na licytacji organizowanej przez dom aukcyjny Julien’s kupiono gitarę Johna Lennona za 2,4 mln dolarów.

Chcielibyście zobaczyć kolekcję znaczków Johna Lennona?

Więcej: