Kim Wilde świętuje 55. urodziny

Kim Wilde świętuje 55. urodziny Scherf/face to face/Reporter/EAST NEWS

18 listopada 1960 roku w zachodnim Londynie urodziła się Kim Wilde. Z okazji urodzin wokalistki przypominamy jej największe przeboje.

Kim Wilde jest najstarszą córką legendarnego brytyjskiego wokalisty Marty’ego Wilde’a i Joyce Baker, która występowała w zespole The Vernons Girls. Kim uczyła się w Oakfield Preparatory School w Londynie, a następnie w Presdales School w Ware. Kiedy miała 20 lat, ukończyła kurs sztuki i projektowania. Niedługo potem podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią RAK Records.

Kids In America

Jej pierwszy singiel pt. „Kids In America” ukazał się w 1981 roku. Drugi głos, który słyszymy w piosence, należy do brata piosenkarki - Ricky’ego Wilde’a. Utwór skomponował ojciec Kim - Marty Wilde wraz z Ricky’m. W Wielkiej Brytanii singiel dotarł do 2. miejsca listy przebojów. Wielu artystów nagrało cover „Kids in America”. Wśród nich były m.in. zespoły Foo Fighters i Nirvana. 

Chequered Love

Piosenka znalazła się na debiutanckiej płycie artystki, która została zatytułowana po prostu „Kim Wilde”. Album powtórzył sukces pierwszego singla. Pochodzi z niego także przebój „Chequered Love”. Utwór znalazł się w TOP 5 list przebojów w Wielkiej Brytanii, Australii i Niemczech.

Water on Glass

Popularność zdobyła też kompozycja pt. „Water on Glass”. Był to pierwszy utwór Kim Wilde, który pojawił się na amerykańskiej liście przebojów „Hot 100” magazynu „Billboard”. 

Cambodia

Jej drugi studyjny album „Select” został wydany w 1982 roku. Promował go przebój „Cambodia”. Utwór przyniósł piosenkarce międzynarodową sławę. W wielu krajach dotarł do 1. miejsca list przebojów. Było to m.in. we: Francji, Szwajcarii i Szwecji. W samej Francji sprzedało się ponad milion egzemplarzy tego singla. 

View from a Bridge

Na płycie znalazła się także piosenka „View from a Bridge”. Jej tekst opowiada o dziewczynie, która popełniła samobójstwo, skacząc z mostu. Utwór stał się hitem w wielu krajach w Europie oraz w Australii. 

You Keep Me Hangin' On

W 1986 roku Kim Wilde nagrała cover piosenki „You Keep Me Hangin' On” zespołu The Supremes. Utwór znalazł się na płycie „Another Step”. Trafił na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów „Hot 100”. Jest to jeden z największych przebojów w karierze piosenkarki.

You Came

Za jeden z najlepszych albumów w karierze artystki uważa się „Close”. Na płycie znalazła się piosenka „You Came”, którą artystka napisała wraz z bratem. Utwór podbił listy przebojów w Europie, ale nie cieszył się popularnością w Stanach Zjednoczonych.

Never Trust A Stranger

Na tej samej płycie pojawiła się piosenka „Never Trust A Stranger”. Wyprodukował ją Ricki Wilde. Była to kolejna kompozycja, która podbiła europejskie listy przebojów.

Four Letter Word

Kolejnym przebojem z tego krążka był „Four Letter Word”. Balladę skomponowali brat i ojciec wokalistki.

Kim Wilde wydała dotychczas 13 studyjnych albumów oraz ponad 30 singli. W sumie sprzedały się w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy.

Które piosenki Kim Wilde lubicie najbardziej?

Więcej:

503 Service Unavailable

Error 503 Service Unavailable

Service Unavailable

XID: 1544199518