Keith Richards świętuje 72. urodziny

Keith Richards świętuje 72. urodziny ons.pl

Muzyk urodził się 18 grudnia 1943 roku w Wielkiej Brytanii. Znany jest głównie z występów w zespole The Rolling Stones. Poznajcie kilka ciekawostek na jego temat.

Keith Richards uważany jest za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie. Występuje nie tylko z legendarną grupą The Rolling Stones, ale też z sukcesami prowadzi karierę solową. Jego ostatnia płyta pt. „Crosseyed Heart” ukazała się 18 września 2015 roku. Obecnie artysta ma skoncentrować się na pracy z zespołem. Stonesi chcą w 2016 roku wydać nowy studyjny album. Jest kontrowersyjnym muzykiem o barwnym życiorysie. Sprawdźcie, czego jeszcze o nim nie wiecie.

1. Mieszkał w rezydencji nazistów.

W 1971 roku wraz z Anitą Pallenberg i pierwszym synem Marlonem przeprowadził się do francuskiej rezydencji Nellcôte. W czasie II wojny światowej była to kwatera główna lokalnego gestapo. To właśnie tam zespół The Rolling Stones nagrał swój 10. album studyjny „Exile on Main Street”.

2. Lubi się przytulać.

W swojej autobiografii przyznał, że poszedłby do łóżka z kobietą tylko po to, żeby się poprzytulać. Dzięki temu byłoby mu po prostu ciepło w nocy.

3. Zagrał pirata.

Samolot, który zespół The Rolling Stones” wynajął na czas trasy koncertowej w 1972 roku, nazwał „narodem piratów”, a ich herbem było słynne logo z językiem. Jego marzenia o pirackiej karierze spełniły się, kiedy zagrał kapitana Teague’a w serii filmów „Piraci z Karaibów”.

4. Oblał test na prawo jazdy.

I to trzy razy… Ostatecznie wpadł na pomysł, żeby na egzamin wysłać swojego opiekuna, który miał się pod niego podszyć. Mężczyźnie się to udało. Tak właśnie Richards zdobył prawo jazdy. 

5. Nie podrywa kobiet.

Richards twierdzi, że pierwszy krok nigdy nie należy do niego. 

"

Nie wiem, jak to robić. Jestem onieśmielony - napisał w autobiografii. "

Uważa, że najlepszą techniką, żeby poderwać kobietę, jest stworzenie aury „nieznośnego napięcia” i czekanie aż kobieta się mu podda.

6. Praktycznie nie śpi.

W książce „Life” wyznał, że w czasach największej popularności The Rolling Stones, spał jedynie 2 razy w tygodniu. Mimo to twierdzi, że słynny riff do piosenki „Satisfaction” wymyślił we śnie.

7. Był harcerzem.

Jako mały chłopiec dołączył do skautów. Głównym powodem tej decyzji była możliwość trzymania noża przypiętego do paska. Niestety można go było otrzymać dopiero po zdobyciu kilku odznak, co nie było łatwe. 

8. Jego ulubiony drink to Nuclear Waste.

… czyli „odpady nuklearne”. Nie od dziś wiadomo, że Richards nie stroni od alkoholu. Twierdzi, że z biegiem lat nie mógł już pić whisky, brandy czy wina. Najbardziej lubi wódkę z gazowanym napojem pomarańczowym i odrobiną lodu.

9. Ma wąskie żyły. 

I on, i jego lekarze mają trudności, żeby je znaleźć. Z tego powodu muzyk nie mógł wstrzykiwać heroiny bezpośrednio do nich, robił to domięśniowo. W swojej książce stwierdził, że było to interesujące doświadczenie, ale niepoprawne politycznie.

10. Wciągnął prochy ojca.

W 2007 roku wszystkie gazety pisały tylko o tym. Keith Richards w wywiadzie dla „New Musical Express” powiedział:

"

Najdziwniejsza rzecz, którą wciągnąłem? Mój ojciec. Wciągnąłem prochy mojego ojca. Był skremowany. Myślę, że nie miałby nic przeciwko. Mnie się nic nie stało, nadal żyję. "

Podobno poprosił swoje dzieci, by z jego prochami zrobiły to samo.

Więcej: