Keith Richards krytykuje współczesnych muzyków

Keith Richards krytykuje współczesnych muzyków ons.pl

Gitarzysta The Rolling Stones słynie z ciętego języka. Tym razem dostało się kompozytorom muzyki pop.

Keith Richards w wywiadzie dla „Time Out London” skrytykował współczesną muzykę popularną i to, że większość artystów zatrudnia kompozytorów, zamiast tworzyć samemu. Za przykład zostały podane takie wokalistki jak Adele i Rihanna, dla których przeboje często piszą wynajęci muzycy. 

"

Cóż, pewnie nie mogą polegać same na sobie, prawda? - stwierdził. "

Według niego to nie jest zbyt dobry czas dla muzyki.

"

Jesteśmy w samym środku trwałego okresu „showbizu”. Jest nawet silniejszy niż wtedy, kiedy zabiliśmy go ostatnim razem. Popularne są „X Factor” i różne tego typu konkursy. One są dla ludzi, którzy tylko chcą być sławni. Cóż, jeżeli to właśnie sławy pragną, to powodzenia. Nauczcie się z tym żyć. "

Gitarzysta dodał też, że nie może zrozumieć, dlaczego wokaliści nie komponują sami tak, jak to jest chociażby w przypadku The Rolling Stones. 

"

To ja napisałem nasz przebój „Satisfaction”. I to w łóżku. Po prostu pewnej nocy byłem sam, więc zabrałem do sypialni gitarę - wyznał. "

To nie pierwszy raz, kiedy Keith Richards w ostrych słowach wyraża się o innych artystach. Wielokrotnie podkreślał, że nie lubi rapu i heavy metalu.

"

Miliony kochają Metallikę i Black Sabbath, ale dla mnie te zespoły są wielkim żartem.  Rap - tak wiele słów, które tak mało mówią. To wielki rynek dla osób, które nie potrafią odróżnić jednej nuty od drugiej - powiedział. "

Co ciekawe, muzyk nie lubi też takich zespołów jak Led Zeppelin czy The Who:

"

Po prostu nigdy nie interesowałem się zbyt wieloma angielskimi rock’n’rollowymi kapelami. "

Lepszego zdania nie ma też o koledze z grupy - Micku Jaggerze, który w latach 80. wydał dwa solowe albumy. 

"

To miało wiele wspólnego z jego ego. On tak naprawdę nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Co nagrał? Dwie płyty? „She's the Boss” i „Primitive Cool”? "

Ciekawe, za czyją twórczością Richards jeszcze nie przepada.

Więcej: