Keith Richards: Uwielbiam Boba Dylana

Keith Richards: Uwielbiam Boba Dylana Erika Goldring/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Zespół The Rolling Stones wkrótce wystąpi na festiwalu Desert Trip. O swoich wrażeniach związanych z tym wydarzeniem opowiedział gitarzysta legendarnej grupy - Keith Richards.

Festiwal Desert Trip odbędzie się w dniach 7-9 oraz 14-16 października 2016 roku w Indio w Kalifornii. Po raz pierwszy w historii na jednej scenie zagrają The Rolling Stones, Paul McCartney, Bob Dylan, The Who, Neil Young i Roger Waters. Na pomysł organizacji imprezy wpadli twórcy festiwalu Coachella.

"

Na początku pomyślałem, że jest to Coachella dla starych ludzi. Może wezmę przyczepę kempingową i zostanę tam odrobinę dłużej - stwierdził Mick Jagger, lider The Rolling Stones. "

Dla zespołu występy na tego typu dużych imprezach nie są nowością, jednak wokalista powiedział, że mimo wszystko grupa musi skoncentrować się na swojej muzyce i wymyślić coś, czym zaskoczy publiczność. Wszystko po to, żeby być lepszym od pozostałych artystów.

"

W piątkowy wieczór wystąpimy my oraz Bob Dylan. Za kulisami będzie wielu muzyków oraz bardzo dużo ich gości. To będzie naprawdę dobra zabawa dla każdego z nas - podkreślił. "

Również Keith Richards jest zachwycony festiwalem i już nie może się doczekać październikowego koncertu.

"

Nie mogę sobie wyobrazić, jak my wszyscy zostaniemy upchnięci w tym małym miasteczku. Mam na myśli to, że nigdy wcześniej nie byliśmy w jednym miejscu w tym samym czasie - zaznaczył. "

Muzykowi zupełnie nie przeszkadza to, że wśród publiczności będzie wiele młodych osób. Według niego najważniejsze jest to, co ludzie czują, kiedy słyszą muzykę. Dodał też, że cieszy się, że to Dylan wystąpi w ten sam dzień, co Stonesi.

"

Mógłbym pracować z Bobem gdziekolwiek. Mógłbym to robić w niebie albo piekle. Kocham go - wyznał Richards. "

Wiadomo już, że Bob Dylan i The Rolling Stones zagrają pierwszego dnia festiwalu (piątek 7 października) oraz na początek drugiego weekendu imprezy. W sobotę 8 października i tydzień później wystąpi Young ze swoim zespołem Promise of the Real, a także Paul McCartney, a jako ostatni (9 i 16 października) koncert dadzą The Who i Roger Waters.

Festiwal cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Organizatorzy podali informację, że bilety na wydarzenie sprzedały się w mniej niż trzy godziny. 

Chcielibyście się wybrać na Desert Trip?

Więcej: