Keith Richards: Stonesi będą występować aż do śmierci

Keith Richards: Stonesi będą występować aż do śmierci ons.pl

Muzyk zapowiedział, że grupa wkrótce wyda nową płytę. Przyznał, że zespół wciąż chce stworzyć najlepszy album w swoim dorobku.

W rozmowie z magazynem „Radio Times” gitarzysta The Rolling Stones - Keith Richards - zapowiedział, że członkowie grupy mają zamiar pracować do śmierci. Według niego to najlepsze, co zespół może zrobić dla swoich fanów. 

"

Jeżeli ktoś nie potrafi przetrwać tak długo, to nie jest tak naprawdę zespołem, tylko zwykłą grupą. My jesteśmy zespołem, a prawdziwe zespoły trzymają się razem do śmierci. Te wszystkie nowe kapele stają się popularne, ale będą o nich pamiętać tylko aktualne pokolenia. Będą istnieć tylko przez dekadę. Takie grupy odchodzą, kiedy spada im poziom testosteronu - stwierdził. "

Według Richardsa dobry efekt może przynieść tylko zaangażowanie i sumienne wykonywanie obowiązków.

"

My bardzo ciężko pracujemy i nikt nie uważa tego za oczywistość. My wciąż chcemy nagrać swoją najlepszą płytę w karierze i dać najwspanialszy koncert. Stonesom udało się stać się częścią życia i nigdy nie wyjść z mody. Czego można chcieć więcej? Nigdy nie dorośniesz, możesz tylko nauczyć się trochę więcej. Ja się nie starzeję. Ja ewoluuję - dodał. "

Muzyk odniósł się również do zespołu The Beatles i faktu, że w 1966 roku grupa przestała występować na żywo. Lennon i spółka byli sfrustrowani, że w czasie koncertów nie mogli usłyszeć siebie nawzajem z powodu krzyków publiczności.

"

Pod względem muzycznym Beatlesi mieli cudowne brzmienie i wspaniałe piosenki. Ale jeśli chodzi o granie na żywo? Nigdy im to nie wychodziło - powiedział. "

Gitarzysta zaznaczył również, że cenił sobie przyjaźń z członkami grupy The Beatles, jednak kiedy w 1967 roku dostali się pod wpływ przywódcy duchowego Maharishi Mahesha Yogi, postanowił zerwać znajomość. 

"

Był cholernym operatorem i frajerem. Ale musicie zastanowić się, co Beatlesi zrobili Beatlesom. Chcieli, żeby zabrał ich ktoś inny. Oni już dłużej nie chcieli być Bogiem, więc przenieśli to wszystko na Maharishiego.  "

W zespole The Rolling Stones dzieje się naprawdę dużo. Pod koniec maja 2016 roku ojcem bliźniaczek został 69-letni Ronnie Wood, a w połowie lipca dowiedzieliśmy się, że w ciąży jest partnerka Micka Jaggera. Grupa pracuje także nad kolejną płytą, na której znajdą się zupełnie nowe piosenki oraz bluesowe covery.

Więcej: