Keith Richards: Jagger nie miał nic do powiedzenia

Keith Richards: Jagger nie miał nic do powiedzenia ons.pl

We wrześniu Keith Richards wydał solową płytę „Crosseyed Heart”. Muzyk przyznaje jednak, że nie interesuje się twórczością pozostałych kolegów z The Rolling Stones. Dlaczego?

W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu „GQ” Keith Richards opowiedział o tym, dlaczego zdecydował się na karierę solową. Pierwszą płytę pt. „Talk Is Cheap” wydał w 1988 roku. 

"

Nagrałem piosenki tylko dlatego, że Mick nie pracował wtedy z nami.  "

W tym czasie Jagger zajął się swoimi solowymi albumami. 

"

To miało wiele wspólnego z jego ego. On tak naprawdę nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Co nagrał? Dwie płyty? „She's the Boss” i „Primitive Cool”? - zapytał Richards. "

W rzeczywistości wokalista Rolling Stones wydał jeszcze „Wandering Spirit” w 1993 roku i „Goddess in the Doorway” w 2001. Kiedy dziennikarz stwierdził, że nigdy ich nie słyszał, Richards powiedział, że on też nie.

Muzyk podkreślił również, że nigdy nie chciał wydawać płyt dla zysku. Najważniejsza jest dla niego kreatywność.

"

Nigdy nie myślałem o solowych albumach w kontekście bycia sławnym lub wyrażania poglądów. Chcę po prostu robić dobre piosenki z dobrymi muzykami. Grać z najlepszymi i wciąż się uczyć.  "

Richards przyznał, że bardzo lubi tworzyć nową muzykę.

"

Czasami to jest trudne. Ale kiedy przychodzi co do czego, kiedy zaczynam grać, tak naprawdę zaczynam od zera. Czuję się jak w czasach, kiedy Andrew Oldham - nasz pierwszy producent i menedżer - zamykał mnie i Micka w kuchni i mówił: „Nie wyjdziecie stąd, dopóki nie napiszecie piosenki - wspominał.  "

Ostatni solowy album Richardsa „Crosseyed Heart” ukazał się we wrześniu 2015 roku. Na albumie znalazło się 15 utworów. Krążek promowała piosenka „Trouble”. Drugim singlem z tego wydawnictwa jest „Love Is Overdue”. Zobaczcie teledysk do tego utworu.

Również zespół The Rolling Stones planuje wydanie nowej płyty. Ronnie Wood powiedział, że grupa wejdzie do studia nagraniowego jeszcze w grudniu. To, co powstanie w czasie sesji, będzie stanowić solidną podstawę dla materiału, który znajdzie się na 23. studyjnym albumie Stonesów. 

Czekacie na nową płytę The Rolling Stones?

Więcej: