Karel Gott jest poważnie chory

Karel Gott jest poważnie chory Isifa Image Service sro/REX/EAST NEWS

U Karela Gotta zdiagnozowano chłoniaka. Informację potwierdziła żona czeskiego wokalisty.

W zeszłym tygodniu w jednym z praski szpitali Karel Gott przeszedł operację. Artysta trafił tam w związku z bólem brzucha. W czasie zabiegu lekarze wykryli u niego chłoniaka. 

"

Chłoniaki sprawiają, że ma problemy ze zdrowiem. Leczeniem artysty zajmują się eksperci. Trudno jednak powiedzieć, jak długo to potrwa - powiedział lekarz Marek Trneny. "

Wszystkie zaplanowane koncerty Gotta zostały odwołane. Żona czeskiego muzyka zamieściła na jego Facebooku oficjalny komunikat w tej sprawie.

"

Karel przesyła wam pozdrowienia. Dzielnie walczy, bo nie chciałby was zawieść. Inne rodziny przez to przeszły, naszej też może się udać - napisała Ivana Gotova. "

Jednocześnie kobieta poprosiła o uszanowanie prywatności męża. 

"

Proszę wszystkie media o poszanowanie prywatności mojego męża i podejście do tej sytuacji z wyrozumiałością i należnym szacunkiem. "

Muzyk został już przeniesiony na odpowiedni oddział i rozpoczął leczenie. Terapia leczenia chłoniaków (rodzaj choroby nowotworowej) jest zazwyczaj bardzo skuteczna i wiele osób wraca do zdrowia.

Karel Gott to jeden z najpopularniejszych czeskich wokalistów. Szacuje się, że w całej swojej karierze sprzedał ok. 100 milionów egzemplarzy płyt. W naszym kraju popularność zdobył głównie dzięki piosence tytułowej do bajki „Pszczółka Maja”. We wrześniu muzyk zapowiedział, że chce wydać nową album. 

Trzymamy kciuki za jego szybki powrót do zdrowia!

Więcej: