Julio Iglesias wystąpi w Polsce

Julio Iglesias wystąpi w Polsce RONALDO SCHEMIDT/AFP/EAST NEWS

Hiszpański wokalista na początku czerwca zagra trzy koncerty w naszym kraju. Gdzie będzie można go zobaczyć?

Julio Iglesias wyrusza w międzynarodową trasę koncertową „The World Tour 2016”. Pierwszy występ zaplanowano na 5 marca 2016 roku w Indio w Kalifornii. W następnych dniach artysta odwiedzi kolejne kraje Ameryki Północnej i Południowej. W maju przeniesie się do Europy. Będzie można go zobaczyć m.in. w Rumunii, Hiszpanii i Rosji. W czerwcu wokalista zawita do Polski. 

Iglesias wystąpi 2 czerwca we wrocławskiej Hali Stulecia, trzy dni później (5 czerwca) w Operze Leśnej w Sopocie, a ostatnim przystankiem na jego trasie w Polsce będzie Warszawa. Na Torwarze artysta zaśpiewa 9 czerwca. Ceny biletów wahają się od 130 do 850 złotych.

Artysta będzie promował nowy album „Mexico”. Krążek ukazał się pod koniec września 2015 roku. Płyta zawiera 13 najpopularniejszych piosenek kojarzonych z Meksykiem. Są to m.in.: „La Media Vuelta”, „Amanecí en Tus Brazos”, „Jurame” czy „Juan Charrasqueado”. Muzyk zadedykował wydawnictwo wszystkim artystom, którzy skomponowali te utwory. Jednocześnie Iglesias ogłosił, że nie nagra kolejnych albumów.

"

To jest ostatnia płyta w moim życiu nagrana w studio. Nie mam jednak zamiaru wycofywać się z estrady. Chciałbym śpiewać aż do 150 lat, do mojego ostatniego dnia - zapewnił. "

Miał zostać sportowcem, wypadek samochodowy sprawił, że poświęcił się muzyce. Kilka światowych tras koncertowych, ponad 300 milionów sprzedanych płyt, 80 albumów nagranych w kilkunastu językach, ponad 5 tysięcy (!) zagranych koncertów - to w skrócie dorobek artystyczny hiszpańskiego piosenkarza Julia Iglesiasa - czytamy w opisie koncertu.

Julio Iglesis popularność zdobył w latach 70. Wśród jego największych przebojów wymienić należy utwory: „To All The Girls I've Loved Before”, „My Love”, „Amor” czy duet z Dianą Ross „All of You”.

Trasa koncertowa Julio Iglesiasa w Polsce

2.06 - Wrocław, Hala Stulecia

5.06 - Sopot, Opera Leśna

9.06 - Warszawa, Hala Torwar

Wybierzecie się na któryś z jego koncertów?

Więcej: