Joe Perry czuje się lepiej. Steven Tyler wspiera kolegę z Aerosmith

Joe Perry czuje się lepiej. Steven Tyler wspiera kolegę z Aerosmith Simona Chiioccia/Fotosicki/EAST NEWS

Niedzielny koncert nie zakończył się dobrze dla Joe’go Perry’ego. Muzyk zemdlał i trafił do szpitala. Kiedy wróci na scenę?

Gitarzysta Aerosmith poczuł się źle w niedzielę (10 lipca 2016 roku) w czasie występu z supergrupą Hollywood Vampires, który miał miejsce w Ford Amphitheater w Nowym Jorku. Od razu został przewieziony do szpitala, ponieważ podejrzewano, że 65-letni muzyk przeszedł zawał. Reprezentanci artysty nie udzielają konkretnych informacji na temat stanu jego zdrowia, ale podkreślają, że czuje się już lepiej i wkrótce wróci do koncertowania. 

Wiadomo, że Joe przebywa w szpitalu w Nowym Jorku, a jego stan jest stabilny. Członkowie zespołu The Vampires odwołali zaplanowany na poniedziałek występ w programie „The Late Show with Stephen Colbert”, ale Alice Cooper potwierdził, że trasa koncertowa będzie kontynuowana.

"

Vampires! To już potwierdzone! Spotykamy się jutro w Ohio i w pozostałe zaplanowane terminy! Dziękuję, że wspieracie Joe’go!

"

Perry’ego wspierają koledzy z Aerosmith, którzy przesyłają mu pozdrowienia za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"

Na szczęście Joe czuje się o wiele lepiej, niż na początku sądziliśmy. Mamy nadzieję, że wkrótce wróci na scenę i będzie mógł robić to, co kocha - napisał na Twitterze Tom Hamilton, basista Aerosmith. "

Kciuki za kolegę trzyma również Steven Tyler.

"

Kocham cię, Joe Perry! Przesyłam ci miliony modlitw. Wszyscy cię kochamy.  "

Stan zdrowia muzyka na pewno wpłynie na decyzję dotyczącą przyszłości Aerosmith. Od jakiegoś czasu Steven Tyler twierdzi, że wkrótce grupa zorganizuje pożegnalną trasę koncertową. Inne zdanie miał Perry, który powiedział:

"

Zawsze wstrzymuję oddech, kiedy Steven sam udziela wywiadu. To może być ostatnia trasa, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić naszego ostatniego koncertu. Przykro mi. "

Jak ostatecznie zakończy się sprawa z pożegnalną trasą Aerosmith? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze poczekać. Tymczasem 15 lipca 2016 roku Steven Tyler wyda solową płytę „We’re All Somebody From Somewhere”. Album zawierać będzie 15 utworów w stylu country, w tym single „Love Is Your Name” i „Red, White and You”, a także nową wersję przeboju Aerosmith „Janie's Got a Gun”.

Więcej: