Jimmy Page wraca na scenę

Jimmy Page wraca na scenę ons.pl

Były gitarzysta zespołu Led Zeppelin zapowiedział, że wkrótce wyruszy w trasę koncertową. Kiedy zobaczymy go podczas występów na żywo?

Jimmy Page postanowił, że będzie występował wraz z nowym zespołem i zaprezentuje zupełnie inny rodzaj muzyki niż do tej pory. Na scenie artysta ma pojawić się już w 2016 roku.

"

Będę grał materiał z różnych epok. Taki przekrój - tak to właśnie widzę. Ale przygotuję też niespodzianki. To na pewno nie będzie w całości coś, czego ludzie by ode mnie oczekiwali - powiedział w wywiadzie dla „Classic Rock”. "

Muzyk zapowiadał swój powrót już kilkukrotnie, jednak do tej pory nie udało mu się spełnić obietnic. Miał również pracować nad nowym albumem, ale był zajęty przygotowaniem zremasterowanych płyt Led Zeppelin.

"

Podstawowe pytanie było takie, czy mam czas. A jedynym sposobem, żeby mieć czas, jest odcięcie się od wszystkiego i zajęcie się konkretną pracą. W ostatnich latach pracowałem nad materiałem związanym z zespołem Led Zeppelin. Przez to wszystko nie było mi łatwo myśleć o czymkolwiek innym, zwłaszcza pod koniec tego roku. Ale dobrze, zrobię to w przyszłym roku! - zapowiedział. "

Trudno powiedzieć, czy Page spełni swoją obietnicę. O powrocie mówił już w 2014 roku. W wywiadach udzielonych m.in. magazynowi „Rolling Stone” mówił wtedy, że ma przygotowany nowy materiał i chciałby nagrać płytę w 2015 roku.

"

Zagram utwory, które obejmują wszystko od początku mojej kariery aż po wczesne lata, kiedy występowałem z zespołem Yardbirds. Na pewno znajdą się tam też zupełnie nowe kompozycje.  "

Muzyk stwierdził też, że nie wie, czy dojdzie do wielkiego powrotu Led Zeppelin. 

"

Próbowaliśmy kilka razy. To zawsze działo się w pośpiechu i do tej pory nie zadziałało. "

Oprócz pracy nad zremasterowanymi albumami Led Zeppelin, Page był ostatnio zaangażowany w sąsiedzki spór z Robbie’em Williamsem. Muzyk nie chciał się zgodzić na remont w posiadłości artysty. Uważał, że prace zaszkodzą jego zabytkowej willi. W lipcu rada gminy zdecydowała, że Williams może przeprowadzić renowację. Musiał jedynie się upewnić, że drgania wywołane remontem nie spowodują uszkodzeń w domu Page’a. 

Czekacie na powrót Jimmy’ego Page’a?

Więcej: