„Jestem Twój”. Nowy teledysk Krzysztofa Krawczyka

„Jestem Twój”. Nowy teledysk Krzysztofa Krawczyka ons.pl

W piątek 27 listopada 2015 roku ukaże się nowa płyta Krzysztofa Krawczyka. Artysta zaśpiewa największe przeboje Leonarda Cohena. Wydawnictwo promuje utwór „Jestem Twój”. Zobaczcie teledysk do tej piosenki.

Klip do piosenki „Jestem Twój” wyreżyserował Roman Przylipiak. Video utrzymane jest w klimacie kina lat 40. Na pierwszym planie widzimy siedzącego przy barze Krzysztofa Krawczyka, a w tle wyświetlane są filmy pokazujące wspomnienia zakochanych par. Teledysk nakręcono w jednej z restauracji w łódzkiej Manufakturze. Obok wokalisty wystąpili w nim: Sylwia Boroń, Filip Kosior i Milena Staszuk. Zobaczcie ten klimatyczny klip.

„Jestem Twój” jest pierwszym singlem promującym płytę „Tańcz mnie po miłości kres. Piosenki Leonarda Cohena”. Jest to interpretacja utworu „I’m Your Man”.

"

„Jestem Twój” to prawdziwe mistrzostwo w posługiwaniu się liryzmem, melancholią i przede wszystkim słowem. Z jednej strony godnie reprezentuje bogaty dorobek słynnego Kanadyjczyka, z drugiej idealnie wprowadza w świat jego kompozycji, na które swój własny pomysł znalazł Krzysztof Krawczyk - czytamy na stronie internetowej muzyka.

"

Nowy album artysty, który w tym roku obchodził 69. urodziny, ukaże się 27 listopada 2015 roku. Znajdzie się na nim 12 utworów w wersji polskiej, które w oryginale wykonuje Leonard Cohen. Tłumaczeniami zajął się Maciej Zembaty, a aranżacją i produkcją - Wiesław Wolnik. 

"

Kiedy pierwszy raz usłyszałem go w Kanadzie, nie znając dobrze języka angielskiego, zdałem sobie sprawę, że w tym spokojnym głosie, którym tak uwodzi publiczność i z którego bije charyzma, zakamuflowane są duże emocje. W czym? W tekstach, których subtelności nie byłem wtedy w stanie zrozumieć - opowiada Krawczyk. "

Wokalista oraz wytwórnia zapewniają, że wydawnictwo będzie wyjątkowe.

"

Krzysztof Krawczyk zmierzył się z wielkim wyzwaniem. Przefiltrował emocjonalne utwory Leonarda Cohena przez własne doświadczenia i wykonał je zupełnie po swojemu. Tak powstała płyta „Tańcz mnie po miłości kres”.  "

Patronem medialnym płyty jest Radio ZET Gold.

Lista utworów na płycie Tańcz mnie po miłości kres

1. JESTEM TWÓJ/I’m Your Man

2. SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC/Famous Blue Raincoat

3. MANHATTAN/First We Take Manhattan

4. ZUZANNA/Suzanne

5. TAŃCZ MNIE PO MIŁOŚCI KRES/Dance Me To The End Of Love

6. PTAK NA DRUCIE/Bird On The Wire

7. WSPOMNIENIA/Memories

8. DIAMENTY W KOPALNI/Diamonds On A Mine

9. DZIŚ W NOCY BĘDZIE FAJNIE/Tonight Will Be Fine

10. KAŻDY O TYM WIE/Everybody Knows

11. CYGAŃSKA ŻONA/The Gypsy’s Wife

12. ALLELUJA/Hallelujah

Podoba Wam się teledysk Krzysztofa Krawczyka?

Więcej: