Jerzy Połomski świętuje 82. urodziny!

Jerzy Połomski świętuje 82. urodziny! Beata Zawrzel/REPORTER/EastNews

18 września 1933 roku w Radomiu urodził się Jerzy Połomski. Znany jest z takich przebojów jak „Bo z dziewczynami” czy „Cała sala śpiewa z nami”.

Jerzy Połomski wychował się w Radomiu. Tam ukończył Technikum Budowlane. Po maturze przeprowadził się do Warszawy, gdzie studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Jako aktor zadebiutował w 1957 roku. Jednak postanowił zająć się muzyką. W 1958 roku został wybrany najpopularniejszym polskim piosenkarzem. Jego kariera muzyczna najprężniej rozwijała się w latach 60. i 70. 

Przeboje Jerzego Połomskiego

Połomski wielokrotnie występował na festiwalach w Opolu i Sopocie, na których zdobywał liczne wyróżnienia i nagrody. Bardzo często koncertował za granicą - m.in.: w Danii, Anglii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Australii. Jego największymi przebojami są piosenki: „Cała sala śpiewa z nami”, „Woziwoda”, „Bo z dziewczynami”, „Komu piosenkę?”, „Moja miła, moja cicha, moja śliczna”. W 2007 roku po dłuższej przerwie nagrał nowy utwór „Czas nas zmienia” do słów Jacka Cygana. 

Źródło: jerzypolomski.pl/Internet

Więcej: