Jermaine Jackson świętuje 61. urodziny

Jermaine Jackson świętuje 61. urodziny ons.pl

Muzyk urodził się 11 grudnia 1954 roku. Największą popularność przyniosły mu występy z rodzinnym zespołem The Jackson 5. Prezentujemy kilka ciekawostek na jego temat.

Jermaine Jackson jest czwartym dzieckiem Josepha i Katherine Jackson. Jego rodzeństwo to Rebbie, Jackie, Tito, La Toya, Marlon, Michael, Randy i Janet. Był wychowany jako Świadek Jehowy, ale w 1989 roku przeszedł na islam. Ukończył Birmingham High School w Van Nuys (Los Angeles).

The Jackson 5

Rodzina Jacksonów postanowiła stworzyć zespół muzyczny. Początkowo grupa nazywała się Jackson Brothers, a Jermaine był głównym wokalistą. Sytuacja zmieniła się w 1966 roku, kiedy zastąpił go Michael. Od tego czasu Jermaine śpiewał głównie w chórkach The Jackson 5. W 1968 roku grupa podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną. Szybko odniosła spory sukces. Wśród jej największych przebojów są piosenki: „I Want You Back”, „I'll Be There”, „The Love You Save” i „Dancing Machine”. Po kilku latach Jermaine odszedł z zespołu i zaczął karierę solową.

Przeboje Jermaine'a Jacksona 

W 1972 roku nagrał cover piosenki „Daddy's Home”. Singiel sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy.

W 1980 roku wydał album „Let's Get Serious”. Płyta otrzymała nominację do nagrody Grammy i była jedną z najchętniej kupowanych w jego karierze. Utwór tytułowy z tego krążka skomponował Stevie Wonder. Piosenka dotarła do 1. miejsca listy hitów R&B.

Jermaine nagrał też duet z bratem Michaelem. Kompozycja została zatytułowana „Tell Me I'm Not Dreamin' (Too Good to Be True)” i była nominowana do nagrody Grammy.

Największym przebojem artysty jest „When the Rain Begins to Fall”. Piosenkę w 1984 roku skomponowali Peggy March, Michael Bradley i Steve Wittmack. Jackson zaśpiewał ją wraz z Pią Zadorą. Utwór trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu „Voyage of the Rock Aliens”. Piosenka dotarła do 1. miejsca list przebojów w wielu europejskich krajach. 

Powodzeniem cieszyła się też kompozycja „Don't Take It Personal”. Trafiła ona na szczyt listy przebojów R&B. 

W kolejnych latach Jermaine zrezygnował z nagrywania solowych piosenek. Współpracował m.in. z Whitney Houston podczas tworzenia jej debiutanckiego albumu. Dopiero w 2012 roku wydał pierwszą od 21 lat solową płytę zatytułowaną „I Wish You Love”. Znalazły się na niej głównie covery jazzowe. 

Życzymy mu wszystkiego najlepszego! 

Więcej: