Jeff Lynne wystąpi na festiwalu Glastonbury

Jeff Lynne wystąpi na festiwalu Glastonbury ons.pl

Muzyk zagra na jednym z największych festiwali muzycznych na świecie. Wydarzenie odbędzie się pod koniec czerwca 2016 roku.

Grupa Jeff Lynne's ELO wystąpi w niedzielę 26 czerwca 2016 roku w ramach koncertu legend, który odbywa się co roku w czasie festiwalu Glastonbury. W poprzednich latach swoje największe przeboje zaprezentowali m.in.: Dolly Parton, Shirley Bassey czy Lionel Richie. Informacja o występie Lynne’a została podana na antenie BBC Radio 2, a następnie potwierdzona przez jedną z organizatorek koncertu - Emily Eavis, która zamieściła wpis na Twitterze.

"

Tak! ELO zagra na tegorocznym festiwalu Glastonbury. Nie mogę się już doczekać! "

Tegoroczny festiwal Glastonbury odbędzie się w dniach 22-26 czerwca. Nieznane są jeszcze szczegóły dotyczące występu innych artystów. Mówi się, że prawdopodobnie zobaczymy tam Adele, Coldplay oraz Muse.

Jeff Lynne i Roy Wood założyli zespół Electric Light Orchestra w 1970 roku. Grupa sprzedała ponad 50 milionów singli na całym świecie. Po 18 latach działalności Lynne zdecydował się na opuszczenie kapeli. Artysta powrócił w 2010 roku jako Jeff Lynne's ELO. W listopadzie 2015 oku wydał nową płytę „Alone In The Universe”. Na albumie znalazło się 10 utworów. Krążek otwiera piosenka „When I Was a Boy”, w której muzyk wspomina swoją młodość. 

"

Opuściłem szkołę w wieku 15 lat i ludzie pytali: „Co będziesz teraz robić?”. Odpowiadałem: „Cóż, oczywiście zamierzam być muzykiem. Nie ma innego zawodu godnego uwagi”.  "

Płytę promował też utwór „One Step At A Time”.

"

Nie miałem zbyt wielu piosenek z szybkim tempem. Ten utwór ma kilka skomplikowanych akordów, które bardzo mi się podobają. Jest to trochę staroświecki rodzaj muzyki, ale z regularnym rytmem rock and rolla - przyznał Lynne. "

Artysta wraz z zespołem w 2016 roku wyruszy w trasę koncertową promującą to wydawnictwo. Muzyk wystąpi w kilku miastach w Wielkiej Brytanii, a także w Dublinie, Amsterdamie, Zurychu i Oberhausen. Bilety na te koncerty trafiły do sprzedaży 13 listopada 2015 roku.

Pozostali członkowie oryginalnego składu ELO stworzyli zespół The Orchestra starring Electric Light Orchestra Former Members. W listopadzie 2015 roku grupa wystąpiła na kilku koncertach w Polsce. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Więcej: