Jason Bonham chce powrotu Led Zeppelin

Jason Bonham chce powrotu Led Zeppelin Screen z youtube.com/ledzeppelin

Fani Led Zeppelin na ten moment czekają z niecierpliwością. Czy istnieje szansa, że legendarna grupa wkrótce znów zagra razem?

Perkusista Jason Bonham, który zastąpił w Led Zeppelin swojego zmarłego ojca, uważa, że grupa niedługo znów pojawi się na scenie. Wprawdzie w 2016 roku wokalista Robert Plant ma zamiar wyruszyć w solową trasę koncertową, ale mimo to możliwe jest, że dołączy do zespołu. Powrót planowany był już w 2007 roku. Zespół szukał wtedy zastępcy Planta i nagrał kilka nowych piosenek, ale gitarzysta Jimmy Page złamał palec i do koncertów nie doszło.

"

W głębi serca wierzę, że znów zagramy razem. Kwestia tego, czy będzie to występ publiczny, czy prywatny jest jeszcze otwarta, ale myślę, że jeszcze wystąpimy - powiedział Bonham. "

Muzyk przyznał, że już po londyńskim koncercie w 2007 roku rozmawiał z Plantem na temat wznowienia działalności przez Led Zeppelin.

"

Miałem bardzo osobistą rozmowę z Robertem i to, o czym mówiliśmy, było bardzo szczególne. Szanuję wszystkie jego życzenia. To było między nami i jestem mu bardzo wdzięczny, że mogliśmy porozmawiać. Potem zadzwonił do mnie menedżer Jimmy’ego i mieliśmy razem zrobić jakiś poboczny projekt. Więc zasadniczo ja, Jimmy i John Paul Jones mieliśmy kilka okazji, żeby sprawdzić, jak będzie nam się układała współpraca.  "

Perkusista przyznał, że powstały nawet nowe utwory.

"

Zaczęliśmy razem pisać i mieliśmy na oku kilku wokalistów, co zostało udokumentowane. Tak jak powiedział Jimmy: „Nigdy nie nazwiemy tego zespołu Led Zeppelin”. To był naprawdę wspaniały czas. "

Entuzjazmu Bonhama nie podziela Robert Plant, który już w 2014 roku stwierdził, że raczej nie ma szans na powrót Led Zeppelin.

"

Trasa koncertowa byłaby totalnym pomieszaniem interesów i esencją tego wszystkiego, co najgorsze w rockowych występach na dużym stadionie. Bylibyśmy otoczeni przez grupę ludzi, którzy mieliby nasze dusze na ogniu. Nie jestem częścią szafy grającej - powiedział w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”.  "

Powrót na scenę w 2016 roku zapowiedział za to gitarzysta Jimmy Page. Będzie występował wraz z nowym zespołem i zaprezentuje zupełnie inny rodzaj muzyki niż do tej pory.

Chcielibyście powrotu Led Zeppelin?

Więcej: