Jakie piosenki Beatlesów są najchętniej słuchane w internecie?

Jakie piosenki Beatlesów są najchętniej słuchane w internecie? Album Online/Album EAST NEWS

W Wigilię przeboje zespołu The Beatles trafiły do największych serwisów streamingowych. Poznaliśmy już pierwsze rankingi dotyczące popularności poszczególnych utworów w Spotify.

Piosenki zespołu The Beatles przez wiele lat były niedostępne w serwisach streamingowych. Można je było znaleźć jedynie w YouTube i Pandorze. 24 grudnia 2015 roku 224 utwory ze studyjnych albumów wydanych w Wielkiej Brytanii oraz płyty kompilacyjne trafiły m.in. do: Spotify, Apple Music, Google Play, TIDAL, Deezer i Amazon Prime Music. W serwisie YouTube pojawiło się nawet specjalne video zapowiadające to wydarzenie.

Po kilku dniach od premiery piosenek Beatlesów serwis Spotify zaprezentował pierwsze rankingi. Najpopularniejszym utworem na świecie jest „Come Together”. Tuż za nim znalazły się single „Let It Be” i „Hey Jude”. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W obu krajach na 1. miejsce trafiła piosenka „Come Together”, ale na 2. pozycji uplasował się singiel „Hey Jude”, a tuż za nim jest „Here Comes The Sun”. Oba zestawienia są bardzo podobne. W Stanach Zjednoczonych pojawiają się dodatkowo dwie piosenki: „Blackbird” i „In My Life”, a w Wielkiej Brytanii: „I Feel Fine” i „Love Me Do”.

Popularność utworów The Beatles w Spotify jest bardzo duża. W zaledwie 2 dni od premiery kompozycje słynnej grupy zostały dodane do aż 673 tys. playlist. Według dziennika „The Independent” osoby poniżej 34. roku życia stanowią 65% użytkowników, którzy słuchają muzyki Beatlesów online.

Top 10 piosenek The Beatles w Spotify w USA

1. „Come Together”

2. „Hey Jude” 

3. „Here Comes The Sun” 

4. „Let It Be” 

5. „Twist And Shout”

6. „Blackbird” 

7. „I Want To Hold Your Hand” 

8. „In My Life” 

9. „She Loves You” 

10. „Help!”

Top 10 piosenek The Beatles w Spotify w Wielkiej Brytanii

1. „Come Together” 

2. „Hey Jude” 

3. „Here Comes the Sun” 

4. „Twist and Shout” 

5. „Let It Be” 

6. „I Want To Hold Your Hand” 

7. „Help!” 

8. „Love Me Do” 

9. „I Feel Fine”

10. „She Loves You”

Top 10 piosenek The Beatles w Spotify na świecie

1. „Come Together”

2. „Let It Be” 

3. „Hey Jude” 

4. „Love Me Do” 

5. „Yesterday” 

6. „Here Comes The Sun” 

7. „Help!” 

8. „All You Need Is Love” 

9. „I Want To Hold Your Hand” 

10. „Twist And Shout”

To, że zainteresowanie twórczością Beatlesów i wszystkim tym, co związane jest z tym zespołem nie maleje, widać chociażby na aukcjach z pamiątkami. W listopadzie 2015 roku na sprzedaż wystawiono plakat, który John Lennon i Paul McCartney stworzyli na potrzeby festiwalu muzycznego Monterey Pop Festival. Z kolei 7 listopada na aukcji organizowanej przez dom aukcyjny Julien’s kupiono gitarę Johna Lennona za 2,4 mln dolarów, a na początku grudnia na aukcję trafił pierwszy egzemplarz tzw. „Białego Albumu”, który ukazał się w 1968 roku. Nabywca zapłacił za niego 910 tys. dolarów, czyli ponad 3,5 mln złotych.

A Wy których piosenek Beatlesów słuchacie najchętniej?

Więcej: