Jakich zespołów nie lubi Keith Richards?

Jakich zespołów nie lubi Keith Richards? ons.pl

Keith Richards słynie z ciętego języka. Muzyk od wielu lat deklaruje, że nie lubi twórczości kolegów z branży. Dlaczego?

Keith Richards nie ukrywa, że nigdy nie lubił brytyjskiej muzyki rockowej. Gitarzysta w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” przyznał, że muzyka wielu zespołów mu się nie podoba. 

"

Po prostu nigdy nie interesowałem się zbyt wieloma angielskimi rock’n’rollowymi zespołami. "

Jedną z grup, której utworów niechętnie słucha jest Led Zeppelin.

"

Kocham gitarzystę Jimmy’ego Page’a, ale nie w grupie, nie z Johnem Bonhamem, który grzmi w niekontrolowany sposób na perkusji. Zaniepokoił rynek muzyczny. Jimmy jest genialnym gitarzystą, ale zawsze czułem, że jest w tym jakaś pustka.  "

Nie lubił też wokalu Roberta Planta.

"

Myślę, że teraz nagrywa o wiele lepsze piosenki, na przykład z Alison Krauss. "

Keith Richards nie był fanem zespołu The Who, zwłaszcza perkusisty Keitha Moona i wokalisty Rogera Daltreya. 

"

Moon potrafił grać niesamowite rzeczy, ale tylko z Pete’em. Kiedy brał udział w sesji nagraniowej z kimkolwiek innym - to była katastrofa! Nie ma w tym nic złego. Czasem masz tylko jeden pędzel i z nim wymiatasz!  "

Gitarzysta już jakiś czas temu skrytykował twórczość Beatlesów

"

Zespół The Beatles brzmiał dobrze, kiedy był sobą. Ale w jego muzyce nie ma zbyt wielu korzeni. Myślę, że dał się ponieść. Dlaczego nie? Jeśli w latach 60. byłeś z The Beatles, dałeś się ponieść. Zapomniałeś o tym, co tak naprawdę chciałeś zrobić. "

Najgorszą płytą brytyjskiej grupy była według Richardsa „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”.

"

Zaczynasz robić „Sgt. Pepper’s…”. Niektórzy ludzie myślą, że to genialny album. Ale ja myślę, że to zbiór śmieci. Trochę jak „Satanic Majesties” Stonesów. "

Inną grupą, która również nie podobała się Richardsowi, była The Bee Gees.

"

Cóż, oni żyją w swoim małym wyimaginowanym świecie. Musisz tylko przeczytać, co oni mówią w wywiadach. Ile oni mają garniturów i tego typu bzdur? To wszystko rzeczy dla dzieci, tak? "

Zgadzacie się z nim?

Więcej: