Jaki jest największy przebój Bryana Adamsa? [SONDA]

Jaki jest największy przebój Bryana Adamsa? [SONDA] ons.pl

Dzisiaj Bryan Adams świętuje 56. urodziny. Z tej okazji wybieramy jego największy hit. Zagłosuj w naszej sondzie!

Bryan Adams urodził się 5 listopada 1959 roku w Kingston (Kanada). Kiedy miał 16 lat, dołączył do zespołu Sweeney Todd. Grupa wydała swój debiutancki (i jedyny) album latem 1977 roku. Jesienią wokalista odszedł z kapeli i rozpoczął karierę solową. W wieku 18 lat podpisał swój pierwszy kontrakt z wytwórnią. 

Największy przebój Bryana Adamsa to:

Jego debiutancki album zatytułowany po prostu „Bryan Adams” ukazał się w 1980 roku. Nie odniósł jednak większego sukcesu. Kolejny krążek „You Want It You Got It” (1981 rok) zawierał przebój „Lonely Nights”.

Ale dopiero kolejna płyta „Cuts Like A Knife” przyniosła pierwszy hit - tytułowy „Cuts Like A Knife”, który dotarł do 15. miejsca amerykańskiej listy przebojów.

W dniu 25. urodzin Adamsa ukazał się album „Reckless”. Zawierał takie przeboje jak: „Summer of ’69” - piosenkę, która świetnie radziła sobie na listach przebojów

i „Heaven” - utwór, który podbił Stany Zjednoczone w 1985 roku.

Jednym z najpopularniejszych krążków wokalisty jest „Waking up the Neighbours”. Ukazał się on we wrześniu 1991 roku. Promował go singiel „(Everything I Do) I Do It for You”, który podbił listy przebojów w wielu krajach na całym świecie. Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Robin Hood: Książę Złodziei”.

Na płycie „So Far So Good” znalazła się rockowa ballada „Please Forgive Me”. Piosenka dotarła do 2. miejsca brytyjskiej listy przebojów, 7. w USA i 1. w Australii.

W 1993 roku Adams wraz z Rodem Stewartem i Stingiem nagrał utwór „All for Love” do filmu „Trzej muszkieterowie”. Piosenka okazała się prawdziwym hitem. Jej tytuł zainspirowany został mottem trzech muszkieterów: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. 

Latem 1996 roku ukazał się album „18 til I Die”, z którego pochodzi przebój „Have You Ever Really Loved a Woman?”. Kompozycja trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Don Juan DeMarco”. Utwór przez 5 tygodni utrzymywał się na 1. miejscu amerykańskiej listy przebojów, a Bryan Adams otrzymał za niego nominację do Oscara. 

Utwór „When You're Gone” znalazł się na krążku „On a Day Like Today”, który został wydany jesienią 1998 roku. Adams nagrał tę piosenkę wraz z wokalistą Spice Girls - Melanie C. Singiel sprzedał się w ponad 700 tys. egzemplarzy w Wielkiej Brytanii. 

Z tej samej płyty pochodzi piosenka „Cloud Number Nine”. W teledysku do tego utworu Adams jest ubrany na biało. Całe video utrzymane jest właśnie w tej kolorystyce. 

A może lubicie jakieś inne przeboje Bryana Adamsa?

Więcej: