Jaki jest John Travolta? [CIEKAWOSTKI]

Jaki jest John Travolta? [CIEKAWOSTKI] ons.pl

Nikomu nie trzeba przypominać, że John Travolta jest piosenkarzem, aktorem i tancerzem. Z okazji jego 62. urodzin przedstawiamy kilka mniej znanych faktów z jego życia. Czego jeszcze o nim nie wiecie?

John Travolta urodził się 18 lutego 1954 roku w Stanach Zjednoczonych. Znamy go przede wszystkim z występów w filmach „Gorączka sobotniej nocy” i „Grease”. Zagrał także w „Pulp Fiction”. Na koncie ma wiele nagród, w tym Złotego Globa oraz nominacje do Oscara. Wydał też kilka albumów, a jego największymi przebojami są „You're the One That I Want” i „Summer Nights”. Poznajcie kilka ciekawostek na jego temat.

Rzucił szkołę

Travolta wychowywał się w Englewood (New Jersey). Był najmłodszy z sześciorga rodzeństwa. Jego matka Helen Cecilia była aktorką i piosenkarką. Ojciec zajmował się footballem amerykańskim i prowadził własną firmę. John uczęszczał do Dwight Morrow High School, ale kiedy miał 16 lat, rzucił szkołę. Stwierdził, że chce poświęcić się aktorstwu. 

Miał romans ze starszą kobietą

Kiedy miał 22 lata, zakochał się w 18 lat starszej od niego Dianie Hyland. Pracowali razem na planie filmu „The Boy in the Plastic Bubble”. Aktorka grała tam jego matkę. Ich związek zakończył się nagle w 1977 roku. Kobieta zmarła na raka piersi.

Zatańczył z księżną Dianą 

Travolta spotkał się z księżną Dianą w 1985 roku w Białym Domu. To był ważny moment dla Johna. Diana stwierdziła później, że tego dnia miała na sobie „suknię Travolty”.

Jest pilotem

Travolta potrafi latać samolotami. Bardzo często zaprasza na wspólne loty rodzinę i przyjaciół. W 1992 roku, kiedy jego samolot miał awarię elektryczną, omal nie zginął. Na szczęście udało mu się uniknąć zderzenia z inną maszyną i bezpiecznie wylądować.

Chciał nazwać córkę Qantas

Travolta jest ambasadorem linii lotniczej Qantas Airways. Właśnie dlatego uznał, że jego córka powinna mieć na imię Qantas. Nie zgodziła się na to jego żona Kelly Preston i dziewczynka otrzymała imię Ella.

Nagrał duet z Miley Cyrus

Wszyscy doskonale pamiętają jego duety z Olivią Newton-John, ale mało kto wie, że zaśpiewał też z Miley Cyrus, znaną z serialu „Hannah Montana”. W 2009 roku muzycy nagrali razem piosenkę do filmu animowanego „Piorun”.

Przyjaźni się z Oprah Winfrey

Słynna amerykańska prezenterka telewizyjna powiedziała kiedyś, że John Travolta to jej ulubiony aktor. W 2010 roku w jednym z odcinków jej programu zapowiedziała, że zabierze całą widownię na 8-dniową wyprawę do Australii. Travolta był pilotem samolotu, który zabrał gości na wycieczkę. Planowali to razem ponad rok. 

Która informacja zaskoczyła Was najbardziej?

Więcej: