Jaka była Whitney Houston? [CIEKAWOSTKI]

Jaka była Whitney Houston? [CIEKAWOSTKI] ons.pl

Wokalistka zmarła 11 lutego 2012 roku w hotelu w Beverly Hills. Przyczyną śmierci było przypadkowe utonięcie. Dzisiaj wspominamy najważniejsze momenty z jej życia. 

Whitney Houston ceniona była za swój wyjątkowy głos. Artystka wydała siedem studyjnych albumów, które sprzedały się w milionach egzemplarzy. Swoich sił próbowała również w aktorstwie. Wszyscy pamiętamy jej rolę w filmie „The Bodyguard”, do którego nagrała także muzykę na ścieżkę dźwiękową. Czego jeszcze o niej nie wiecie? 

1. Pseudonim: Nippy

Tak właśnie mówił na nią jej ojciec - John Houston. Podobno Whitney była bardzo niespokojnym dzieckiem i lubiła nocą zrzucać swój zimowy kocyk. Ojciec wielokrotnie przykrywał ją ponownie i mówił do niej: „Nippy, rób to rzadziej”. Nippy to także imię jednego z bohaterów kreskówki, który nieustannie wpadał w tarapaty. Kiedy wokalistka założyła swoją firmę, nazwała ją właśnie Nippy.

2. Houston nauczycielką?

Kiedy była małą dziewczynką, postanowiła, że zostanie nauczycielką. 

"

Chciałam pracować w szkole. Uwielbiam dzieci, więc uznałam, że to dobry zawód dla mnie. Potem stwierdziłam, że mogę być weterynarzem. Ale kiedy miałam 10 albo 11 lat, otworzyłam usta i oniemiałam. Wiedziałam, że muszę wybrać inną drogę - powiedziała w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”. "

3. A może modelką?

Jako nastolatka marzyła o karierze w modelingu. Pojawiła się na okładkach kilku magazynów (m.in. „Seventeen Magazine”, „Glamour”, „Cosmopolitan”), a także w reklamie telewizyjnej. Jej koledzy ze szkoły nie zdawali sobie sprawy, że ma aż tak piękny głos. Występowała jedynie w chórze kościelnym.

4. Bobby Brown

Whitney poznała swojego przyszłego męża w 1989 roku na rozdaniu nagród Soul Train Music Awards. Wokalistka od razu zaprosiła Bobby’ego na swoją imprezę urodzinową. Trzy lata później - 18 lipca 1992 roku - para pobrała się w posiadłości Houston w obecności… 800 gości.

5. Domatorka

Mimo ogromnej popularności, Houston wolała spędzać wolny czas w domu niż na czerwonych dywanach. Podobno bardzo lubiła odkurzać, a jej mąż uwielbiał gotować. Zachowywali się jak normalna rodzina. 

"

Whitney chciała żyć jak zwykli ludzie. Uwielbiała chodzić do restauracji na pizzę. Niestety musiała ją jeść w samochodzie, bo była zbyt rozpoznawalna - powiedział jej były współpracownik. "

6. Wystąpiła w serialu

W 1984 roku pojawiła się w operze mydlanej „As the World Turns”. Obok niej wystąpił Jermaine Jackson. Muzycy zaśpiewali razem utwory „Nobody Loves Me Like You Do” i „If You Say My Eyes Are Beautiful”.

7. Nie chciała wystąpić w „Bill Cosby Show”

Wzięła udział w castingu do roli Sondry Huxtable, ostatecznie jednak zdecydowała, że nie wystąpi w popularnej produkcji. Stwierdziła, że chce poświęcić się karierze muzycznej i musi mieć czas na koncertowanie.

8. Duet z Michaelem Jacksonem?

Król pop bardzo chciał zaśpiewać razem z Whitney. W 1987 roku zaproponował, żeby artystka nagrała z nim piosenkę „I Just Can't Stop Loving You”. Władze jej wytwórni nie zgodziły się jednak na tę propozycję. Z Jacksonem nie chciała wystąpić też Barbra Streisand. Ostatecznie utwór wykonała Siedah Garrett.

9. I Will Always Love You 

To wielki przebój Whitney Houston znany z filmu „The Bodyguard”. Kompozycja spędziła 14 tygodni na szczycie amerykańskiej listy przebojów. Mało kto jednak wie, że w oryginale piosenkę zaśpiewała Dolly Parton. Był to jej drugi singiel z albumu „Jolene”, który ukazał się w 1974 roku.

10.  Hologram Whitney Houston

Firma Hologram USA chce zorganizować trasę koncertową z hologramem zmarłej artystki. Koncerty mają być multimedialne i interaktywne. Widzowie usłyszą na nich największe przeboje artystki, a dodatkowo na scenie pojawią się też różni goście. Występy planowane są na 2016 rok. 

Więcej: