Ile Rod Stewart zarobił na koncertach?

Ile Rod Stewart zarobił na koncertach? DZIENNIK LODZKI/Polska Press/EAST NEWS

O majątkach muzyków krążą legendy. Czy rzeczywiście znani artyści zarabiają krocie na koncertowaniu?

Rod Stewart występuje obecnie w ramach trasy „Hits Tour”. Przez 8 tygodni odwiedził 11 europejskich krajów. Bilety sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Wszystkie wejściówki zostały wykupione na koncerty w Szwecji, w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Artysta zagrał 25 maja 2016 roku w Sztokholmie przed prawie 10-tysięczną publicznością. Dzień później zaśpiewał w Malmö. W sobotę 28 maja Stewart dotarł do Łodzi. W Atlas Arenie zgromadziło się 10 478 fanów muzyka. Z kolei 7 czerwca można było go zobaczyć w Plymouth. Tam jego show obejrzało 17 528 widzów, a trzy dni później w Southampton - 26 213.

Tylko na tych koncertach muzyk zarobił 6,7 miliona dolarów, czyli ok. 27 milionów złotych. W rankingu wyprzedza go jedynie Bruce Springsteen, który za dwa występy w ramach „River Tour” otrzymał 14,9 miliona dolarów. Na 5. miejscu zestawienia znalazł się Paul McCartney, który dostał ponad 3 miliony dolarów za dwa show w Minneapolis (4-5 maja). 

Europejska trasa Roda Stewarta „Hits Tour” rozpoczęła się 14 maja od koncertu w Amsterdamie i zakończy 9 lipca w Hiszpanii. 

Na początku czerwca artysta został odznaczony tytułem szlacheckim. Został mu on przyznany nie tylko za wieloletnią karierę muzyczną, ale także za działalność charytatywną. Muzyk nie ukrywał, że jest bardzo zaszczycony wyróżnieniem.

"

Prowadziłem wspaniałe życie i cudowną karierę dzięki ogromnej pomocy niesamowitej brytyjskiej publiczności. Ten monumentalny zaszczyt przebił wszystkie inne i nie mógłbym prosić o nic lepszego. Dziękuję Jej Królewskiej Mości i obiecuję, że będę „dobrze go nosił” - powiedział. "

Tego wieczoru brytyjska królowa wyróżniła także m.in. aktorkę serialu „Downton Abbey” Penelope Wilton, astronautę Tima Peake’a oraz piłkarza Alana Shearera.

Sir Rod Stewart w całej swojej karierze sprzedał ponad 250 milionów singli i płyt. W 1994 roku artysta został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Z kolei w 2006 roku w rankingu amerykańskiego magazynu „Hit Parader” Stewart został zaliczony do 100 najlepszych wokalistów wszech czasów. W październiku 2015 roku wydał nową płytę pt. „Another Country”.

Byliście kiedyś na koncercie Roda Stewarta? 

Więcej: