Iggy Pop pozuje nago. Jego portrety trafią na wystawę

Iggy Pop pozuje nago. Jego portrety trafią na wystawę ons.pl

Legendarny muzyk zdecydował się pozować nago dla studentów jednej z nowojorskich szkół. Kiedy zobaczymy efekty ich pracy?

Iggy Pop pozował 21 lutego 2016 roku w czasie zajęć w Nowojorskiej Akademii Sztuki, ale informacja o tym pojawiła się dopiero po kilku dniach. Akcja została zorganizowana przez Muzeum w Brooklynie, a jej pomysłodawcą był brytyjski artysta Jeremy Deller. Portrety legendarnego muzyka malowane były przez 21 osób w wieku od 19 do 80 lat. Trafią one na wystawę zatytułowaną „Iggy Pop Life Class” jesienią 2016 roku, a następnie będą pokazywane w wielu innych galeriach i muzeach. 

Na Instagramie muzeum pojawiło się zdjęcie, pokazujące, jak wyglądała praca artystów.

"

21 artystów zgromadziło się w Nowojorskiej Akademii Sztuki w niedzielę 21 lutego na specjalnych zajęciach, na których gościnnie pozował Iggy Pop - podpisano fotografię.

"

W oficjalnym oświadczeniu Jeremy Deller opowiedział o tym specjalnym projekcie.

"

Na tego typu zajęciach uczymy się, jak analizować ludzką postać. Jest to podstawowy element edukacji artystycznej i historii sztuki. To nadal jest najlepszy sposób, żeby zrozumieć ludzkie ciało. Według mnie Iggy Pop jest najlepszą osobą, która mogła wziąć udział w tych zajęciach. Jego ciało ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia muzyki rockowej i jej miejsca w kulturze amerykańskiej. Było świadkiem wielu wydarzeń i powinno zostać udokumentowane - napisał artysta. "

Iggy Pop szykuje się także do wydania nowego albumu. Płyta „Post Pop Depression” ukaże się 18 marca 2016 roku. Muzyk nagrał ją wraz z Joshem Hommem. Krążek promują single „Gardenia”, „Break Into Your Heart” oraz najnowszy - „Sunday”. Posłuchajcie tej kompozycji.

Wokalista wraz z zespołem chce również wyruszyć w trasę koncertową. Wiadomo już, że 13 maja 2016 roku wystąpi w londyńskim Royal Albert Hall. Prawdopodobnie pojawi się też w kilku miastach na całym świecie. W jednym z wywiadów muzycy stwierdzili, że chcą zagrać:

"

w pięknych, małych salach koncertowych, gdzie ich obecność wciąż może się wydawać niestosowna. "

Na razie szczegółowe daty koncertów nie są jeszcze znane.

Iggy Pop przyjaźnił się z Davidem Bowie. W czasie koncertu charytatywnego Tibet House Benefit, który odbył się w Carnegie Hall w Nowym Jorku, uczcił pamięć zmarłego artysty. Zaśpiewał utwory „The Jean Genie” i „Tonight”.

Co myślicie o wystawie z portretami Iggy’ego Popa?

Więcej: