„I Can't Give Everything Away”. Nowy teledysk do piosenki Davida Bowie

„I Can't Give Everything Away”. Nowy teledysk do piosenki Davida Bowie ons.pl

Przed śmiercią wokalisty ukazały się dwa klipy do utworów z jego ostatniej płyty zatytułowanej „Blackstar”. „I Can't Give Everything Away” jest trzecim singlem promującym to wydawnictwo.

Twórcą teledysku z tekstem utworu „I Can't Give Everything Away” jest artysta Jonathan Barnbrook, który zaprojektował także okładkę albumu z charakterystycznym symbolem ★. W oparciu o ten znak oraz słowa samego Davida Bowie stworzył czarno-biały klip, który na końcu eksploduje kolorem.

"

To jest naprawdę bardzo prosty teledysk i chciałem, żeby był całkowicie pozytywny. Zaczynamy w biało-czarnym świecie znanym z „Blackstar”, ale w ostatnim refrenie przenosimy się do świata kolorów. Chciałem w ten sposób uczcić Davida i powiedzieć, że mimo przeciwności i przykrych rzeczy, które się dzieją, jak odejście Davida, istoty ludzkie są z natury pozytywne. Patrzymy do przodu, czerpiemy dobro z naszej przeszłości i używamy go, aby lepiej radzić sobie z teraźniejszością. Jesteśmy z natury optymistyczni i świętujemy dobro, które otrzymujemy - napisał artysta w oficjalnym oświadczeniu. "

 Zobaczcie to wideo.

Jonathan Barnbrook rozpoczął współpracę z Davidem Bowie w 2002 roku przy okazji wydania płyty „Heathen”. Stworzył także okładki albumów „Reality” oraz „The Next Day”. 

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku - dwa dni po premierze płyty „Blackstar”. Album promował utwór tytułowy, którego fragmenty wykorzystano w serialu „The Last Panthers”. Drugim singlem został „Lazarus”. Premiera teledysku do tej piosenki odbyła się na dzień przed wydaniem krążka.

Pamięć muzyka uczciło do tej pory wielu artystów - m.in. Lady Gaga w czasie ceremonii rozdania nagród Grammy 2016 oraz Lorde, która zaśpiewała utwór „Life On Mars” na gali Brit Awards 2016. Z kolei władze dzielnicy Brixton rozważają zmianę nazwy jednej z tamtejszych ulic. Według nich mogłaby ona nosić imię Davida Bowie.

Podoba Wam się teledysk do „I Can't Give Everything Away”?

Więcej: