Historia życia Michaela Hutchence'a z INXS w filmie dokumentalnym

Historia życia Michaela Hutchence'a z INXS w filmie dokumentalnym ISOPIX/EAST NEWS

W produkcji, której tytuł na razie nie jest znany, zostanie pokazane życie i twórczość Michaela Hutchence’a. Muzyk zmarł w 1997 roku. 

Pełnometrażowy film dokumentalny wyprodukują firmy Universal Music Group i Passion Pictures. Reżyserią produkcji zajmie się Richard Lowenstein - australijski filmowiec, który współpracował z zespołem INXS przy okazji kilku teledysków, w tym m.in. wideo do utworu „What You Need”.

"

Od wielu lat pracowałem nad tym filmem dokumentalnym, bo chciałem stworzyć opowieść o ostatecznej podróży do serca i duszy tego skomplikowanego, nieśmiałego, poetyckiego i niezwykle charyzmatycznego człowieka. Cieszę się, że wraz z tak wspaniałymi partnerami będę mógł w końcu rozpocząć produkcję. To jest niezwykle ekscytujące. Jestem przekonany, że razem możemy opowiedzieć tę historię tak, jak nikt inny by tego nie zrobił - napisał Lowenstein w oficjalnym oświadczeniu. "

Zespół INXS powstał w 1977 roku w Australii. Popularność zdobył w latach 80. zwłaszcza dzięki takim piosenkom jak „What You Need” czy „Need You Tonight”, które podbiły listy przebojów na całym świecie. W listopadzie 1997 roku Michael Hutchence został znaleziony martwy w pokoju hotelowym. Śledztwo wykazało, że muzyk popełnił samobójstwo. Grupa próbowała znaleźć nowego wokalistę, ale ostatecznie rozpadła się w 2012 roku. 

"

Michael Hutchence był muzycznym geniuszem, który doprowadził do sławy jeden z najbardziej znanych zespołów na całym świecie. Niestety jego życie zakończyło się tragicznie. Zebraliśmy niesamowity zespół, który opowie historię życia Michaela i pokaże światu portret człowieka, który pozostawił trwałą spuściznę muzyczną i kulturową - zapowiedział David Blackman z Universal Music Group. "

Pieniądze, które producenci zarobią na filmie dokumentalnym, otrzyma córka Hutchence’a - Tiger Lily. Premiera przewidziana jest na koniec 2017 roku.

Więcej: