Gwiazdy wspominają Davida Bowie

Gwiazdy wspominają Davida Bowie ons.pl

Śmierć legendarnego artysty wstrząsnęła całym światem. Wiele gwiazd uczciło jego pamięć w mediach społecznościowych. Wpisy zamieścili m.in. Madonna, Cher czy zespół The Rolling Stones.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku po 18-miesięcznej walce z chorobą nowotworową. O jego śmierci poinformowała rodzina artysty na Facebooku.

"

David Bowie zmarł w spokoju otoczony rodziną po 18 miesiącach walki z rakiem. Podczas gdy wielu z was będzie dzielić z nami ten smutek, prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w czasie ich żałoby. "

Wokalista odszedł dwa dni po swoich 69. urodzinach i premierze nowej płyty „Blackstar”. Informacja o jego śmierci była szokiem dla całego muzycznego świata. Artyści za pośrednictwem mediów społecznościowych wyrażają swój żal i wspominają legendarnego muzyka. Zobaczcie, jak zareagowali na tę smutną wiadomość. 

Bardzo emocjonalne wpisy zamieściła na Twitterze Madonna.

"

Jestem zdewastowana. Ten wielki Artysta zmienił moje życie. Zobaczyłam go po raz pierwszy na koncercie w Detroit. Spoczywaj w pokoju. "

"

Utalentowany. Jedyny w swoim rodzaju. Geniusz. Człowiek, który spadł na ziemię. Twój duch będzie żył wiecznie! "

"

Jestem bardzo szczęśliwa, że cię spotkałam! Kocham cię bardzo! "

Specjalną wiadomość przekazał także Iggy Pop.

"

Przyjaźń z Davidem była dla mnie jak światło. Nigdy nie spotkałem tak wspaniałej osoby. Był najlepszy. "

Muzyka wspominali członkowie grupy The Rolling Stones.

"

Zespół The Rolling Stones jest w szoku. Jesteśmy głęboko zasmuceni informacją o śmierci naszego drogiego przyjaciela Davida Bowie. Był nie tylko wspaniałym i miłym człowiekiem, ale także niezwykłym artystą. Prawdziwy oryginał. "

Wstrząśnięta była również Diane Warren.

"

O, mój Boże. Tylko nie David Bowie - napisała. "

Podobnie zareagowała Cher.

"

Jestem wstrząśnięta. Odeszła legenda. "

Pamięć muzyka uczcili także muzycy zespołu INXS.

"

Spoczywaj w pokoju. Dziękujemy ci za twoją muzykę. Nasze modlitwy i serca są teraz z twoją rodziną i przyjaciółmi. Oby obecne i przyszłe pokolenia wciąż inspirowały się twoją niesamowitą sztuką.  "

Na Facebooku wspominał go też Tony Visconti, który współpracował z nim nad jego ostatnią płytą „Blackstar”.

"

Zawsze robił to, czego chciał. Chciał zrobić to po swojemu i w najlepszy sposób. Jego śmierć nie różniła się niczym od jego życia - to dzieło sztuki. Zrobił dla nas „Blackstar” - pożegnalny prezent. Wiedziałem od roku, że tak może się stać. Nie byłem jednak na to przygotowany. Był niezwykłym człowiekiem, pełnym miłości i życia. On zawsze będzie z nami. Na razie należy płakać. "

Hołd legendarnemu muzykowi złożył premier Wielkiej Brytanii.

"

Dorastałem słuchając i oglądając geniusza pop - Davida Bowie. Był mistrzem ponownego odkrywania i robił to dobrze. To dla nas ogromna strata. "

A Wy za co najbardziej kochaliście Davida Bowie?

Więcej: