Gwiazdy, które urodziły się 1 września

Gwiazdy, które urodziły się 1 września Wikimedia Commons/Koniarz/REPORTER/East News

Dziś urodziny obchodzą 3 gwiazdy, które możecie usłyszeć na antenie Radia ZET Gold. 1 września urodzili się: Gloria Estefan, Barry Gibb i Witold Paszt.

Kariera Glorii Estefan

Gloria Estefan przyszła na świat w Hawanie na Kubie, jednak wychowała się w Miami. Karierę muzyczną rozpoczęła w zespole Miami Sound Machine, z którym odniosła spory sukces. Anglojęzyczna płyta grupy zatytułowana „Eyes Of Innocence” zyskała status złotej płyty i sprzedała się w ponad milionowym nakładzie. W 1989 roku Gloria rozpoczęła karierę solową. Jednym z jej największych przebojów jest utwór „Conga”.

Barry Gibb z Bee Gees

Barry Gibb urodził się 1 września 1946 roku na Wyspie Man. Jest najstarszym z braci Gibb, z którymi stworzył zespół Bee Gees. Grupa powstała w 1958 roku. Wylansowała takie przeboje jak: „How Deep Is Your Love”,  „Stayin’ Alive” oraz „Night Fever”. Barry Gibb z sukcesem prowadzi karierę solową. 

Witold Paszt i Vox

Witold Paszt ukończył szkołę muzyczną w Zamościu. W 1977 roku założył swój pierwszy zespół Victoria Singers, a rok później stworzył Vox. Jednym z największych przebojów grupy jest piosenka „Bananowy song”. W 2001 roku Paszt wydał pierwszy solowy album zatytułowany „Jak słońce”.

Więcej: