Guns N' Roses zagra dodatkowe koncerty w Stanach Zjednoczonych

Guns N' Roses zagra dodatkowe koncerty w Stanach Zjednoczonych MediaPunch/Rex Features/EAST NEWS

Amerykańska trasa koncertowa legendarnej grupy rozpocznie się pod koniec czerwca 2016 roku. Ze względu na duże zainteresowanie występami, zespół postanowił wyznaczyć kilka dodatkowych terminów. Gdzie wystąpi?

Na początku kwietnia Guns N' Roses ogłosił, że wyruszy w wielką trasę koncertową „The Not In This Lifetime Tour”. Pierwszy występ odbędzie się 23 czerwca 2016 roku w Detroit, a kolejne m.in. w Atlancie, Filadelfii, San Francisco, Seattle, Foxboro, East Rutherford czy Waszyngtonie. Axl Rose, Slash i Duff McKagan zdecydowali, że zagrają też kilka dodatkowych koncertów w Chicago, Nowym Jorku i Bostonie. Bilety trafią do sprzedaży 29 kwietnia 2016 roku.

Trasa koncertowa Guns N' Roses

23.06 - Detroit

26.06 - Waszyngton

29.06 - Kansas City

1.07 - Chicago

3.07 - Chicago

6.07 - Cincinnati

9:.07 - Nashville

12.07 - Pittsburgh

14.07 - Filadelfia

16.07 - Toronto

19.07 - Foxboro

20.07 - Foxboro

23.07 - East Rutherford

24.07 - East Rutherford

27.07 -  Atlanta

29.07 - Orlando

31.07 - Nowy Orlean 

3.08 - Arlington

5.08 - Houston

9.08 - San Francisco

12.08 - Seattle

15.08 - Glendale

18.08 - Los Angeles

22.08 - San Diego

Zespół wystąpił niedawno na słynnym festiwalu Coachella. Grupa zaskoczyła swoich fanów doborem repertuaru. Po raz pierwszy w historii zagrała na żywo utwór „Used To Love Her” z płyty „G N' R Lies”. Kapela zaprezentowała też piosenki „Appetite For Destruction” i „Out Ta Get To Me”, których nie można było usłyszeć na jej koncertach od 1992 roku. 

"

Występy poszły naprawdę dobrze. Publiczność była niesamowita. Pierwszy koncert był dobry, a na drugim bawiłem się jeszcze lepiej. Fani reagowali znakomicie - powiedział Axl Rose. "

Zobaczcie amatorskie nagrania z tego koncertu.

Zanim jednak Guns N' Roses wyruszy w trasę „The Not In This Lifetime Tour”, Axl Rose dołączy do AC/DC i zastąpi wokalistę Briana Johnsona. Wraz z grupą zagra w czasie europejskiej trasy „Rock or Bust”. Koncerty AC/DC rozpoczną się 7 maja 2016 roku w Lizbonie (Portugalia), a następnie grupa odwiedzi m.in.: Hiszpanię, Francję, Belgię, Szwajcarię i Wielką Brytanię. Kapela zapowiada także, że wkrótce poda nowe terminy 10 koncertów w Stanach Zjednoczonych, które zostały odwołane ze względu na chorobę Johnsona. Tam również wystąpi Axl Rose. 

Brian Johnson musiał odejść z zespołu, bo groziła mu całkowita utrata słuchu. 

"

Od jakiegoś czasu zdawałem sobie sprawę, że częściowa utrata słuchu zaczęła przeszkadzać mi w występach na scenie. Miałem trudności, żeby usłyszeć gitary, a ponieważ nie byłem w stanie wyraźnie słyszeć pozostałych muzyków, bałem się, że to niekorzystnie wpłynie na jakość mojego występu. Szczerze mówiąc, nie mogłem z czystym sumieniem pozwolić na coś takiego - napisał w oficjalnym oświadczeniu. "

Zapewnił jednak, że nie jest to jego definitywne rozstanie z muzyką.

Więcej: