Guns N’ Roses wystąpi na festiwalu Coachella 2016

Guns N’ Roses wystąpi na festiwalu Coachella 2016 ons.pl

To już pewne! Amerykański zespół zagra dwa koncerty w kwietniu 2016 roku. Informację potwierdził organizator słynnego festiwalu.

Powrót Guns N’ Roses w oryginalnym składzie nie był oczywisty. Pod koniec grudnia 2015 roku pojawiły się plotki, że grupa zamierza się reaktywować. „Billboard” twierdził, że Axl Rose i Slash doszli do porozumienia i wystąpią na festiwalu Coachella. Jednak ani organizatorzy, ani sami zainteresowani nie chcieli wypowiadać się na ten temat. Według magazynu grupa miała również negocjować terminy 25 koncertów w Stanach Zjednoczonych, które miałby się odbyć latem 2016 roku na stadionach piłkarskich. 

Fani mogli czuć się zagubieni. W Nowy Rok Axl Rose zamieścił na Twitterze żartobliwy wpis, w którym stwierdził, że powrót Guns N’ Roses to tylko plotki, a on uwielbia amerykańską sieć barów szybkiej obsługi.

"

Jedyną potwierdzoną rzeczą jest moja miłość do Taco Bell!!! Mmmmm.... Taco Bell!! Szczęśliwego Nowego Roku!

"

Kiedy już wydawało się, że Axl Rose potwierdzi radosną wiadomość, muzyk odwołał planowany na 5 stycznia 2016 roku wywiad w programie „Jimmy Kimmel Live”. Wszyscy mieli nadzieję, że właśnie w telewizji Rose powie, że Guns N’ Roses wraca na scenę. Według dziennika „Los Angeles Times” osoba związana z produkcją powiedziała:

"

Z uwagi na nieprzewidziane okoliczności niestety Axl Rose nie wystąpi w programie Kimmela. "

W końcu jednak organizator Coachella 2016 ogłosił oficjalną listę artystów, którzy pojawią się na festiwalu. Wśród nich jest zespół Guns N’ Roses. Na profilu grupy na Facebooku można zobaczyć plakat tego wydarzenia.

Grupa wystąpi dwukrotnie: 16 i 23 kwietnia 2016 roku. Wiadomo już, że oprócz Rose’a do składu powracają Slash i Duff McKagan. Obaj zamieścili na swoich profilach na Facebooku logo Guns N’ Roses na tle pustyni.

Wygląda na to, że tajemnica została w końcu rozwiązana. Jedyną niewiadomą pozostaje ostateczny skład kapeli. W 2015 roku z zespołu odeszli gitarzyści: DJ Ashba i Bumblefoot. Nie wiadomo też, czy do Slaha i spółki dołączą Izzy Stradlin i Steven Adler

Axl Rose i Slash po raz ostatni wystąpili razem 17 lipca 1993 roku w River Plate Stadium w Buenos Aires. Pierwsze plotki o powrocie Guns N' Roses pojawiły się w połowie grudnia 2015 roku. Na oficjalnej stronie internetowej grupy zamieszczono grafikę z pierwszej płyty, a w kinach przed seansami filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenia Mocy” wyświetlano materiały video z koncertu Guns N' Roses. 

Już nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć Guns N' Roses na scenie.

Więcej: