Guns N' Roses szykuje nową płytę?

Guns N' Roses szykuje nową płytę? Tom Donoghue/Polaris/East News

Informacja o powrocie grupy na scenę ucieszyła wszystkich fanów kapeli. Ale być może będą oni mieli kolejne powody do zadowolenia. Jest szansa, że zespół wkrótce wyda nowy album.

Wiadomo już, że Axl Rose, Slash i Duff McKagan postanowili wznowić działalność zespołu Guns N' Roses. Kapela pojawi się na kilku koncertach. Na początku stycznia 2016 roku grupa ogłosiła, że 16 i 23 kwietnia 2016 roku wystąpi na festiwalu Coachella. Wcześniej - 8 i 9 kwietnia - zobaczymy zespół w T-Mobile Arena w Las Vegas

Ale to prawdopodobnie nie koniec dobrych informacji. Arlett Vereecke - była publicystka Guns N' Roses - wyznała w wywiadzie dla „Classic Rock”, że być może zespół wkrótce wyda nową płytę.

"

Wiem, że pracują nad jakimiś nagraniami. Oni na pewno robią coś w studiu. Axl nie pojawił się tam, ale Slash tak i nie robił niczego dla innych zespołów - powiedziała.

"

Również były menedżer kapeli - Alan Niven - twierdzi, że coś jest na rzeczy. Według niego Duff McKagan i Izzy Stradlin nagrywają nową muzykę, która potencjalnie może trafić na krążek Guns N' Roses. 

"

Duff i Izzy byli w studiu jeszcze przed Świętami. Wydaje mi się, że mają już co najmniej kilka utworów - stwierdził. "

Do grupy nie dołączy gitarzysta DJ Ashba, który odszedł z zespołu w lipcu 2015 roku. Muzyk cieszy się jednak z powrotu kapeli.

"

Myślę, że to cudowna wiadomość dla fanów. Mam jednak nadzieję, że do składu wrócą Steven, Izzy, a nawet Matt i Gilby.  "

Ashba stwierdził też, że wiele zawdzięcza kolegom z Guns N' Roses. 

"

Chciałbym poświęcić chwilę na to, żeby z całego serca podziękować Axlowi - nie tylko za jedno z najbardziej niesamowitych doświadczeń w moim życiu, ale także za to, że uwierzył we mnie. Jesteś prawdziwym przyjacielem i moim mistrzem i zawsze będę ci wdzięczny - napisał na Facebooku. "

Axl Rose i Slash po raz ostatni wystąpili razem 17 lipca 1993 roku w River Plate Stadium w Buenos Aires. Pierwsze plotki o powrocie Guns N' Roses pojawiły się w połowie grudnia 2015 roku. Na oficjalnej stronie internetowej grupy zamieszczono grafikę z pierwszej płyty, a w kinach przed seansami filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenia Mocy” wyświetlano materiały video z koncertu Guns N' Roses

Czekacie na nową płytę Guns N' Roses?

Więcej: