Guns N' Roses powraca!

Guns N' Roses powraca! Wikimedia Commons/daigooliva - Flickr

O powrocie zespołu mówiło się od dawna. Grupa w końcu potwierdziła tę wiadomość. Kiedy na scenie zobaczymy Slasha i spółkę?

To już pewne! Zespół Guns N' Roses powróci w oryginalnym składzie. Axl Rose i Slash doszli do porozumienia i postanowili wznowić działalność grupy. Kapela pojawi się na festiwalu Coachella, który odbędzie się między 15 a 17 oraz 22 a 24 kwietnia 2016 roku w Indio w Kalifornii. 

Według magazynu „Billboard” grupa jest także w trakcie negocjowania terminów 25 koncertów w Stanach Zjednoczonych. Miałby się one odbyć latem 2016 roku na stadionach piłkarskich. Zespół ma pojawić się też 6 kwietnia na otwarciu Las Vegas Areny. Grupa za pojedynczy występ żąda podobno 3 miliony dolarów, a ceny biletów mają wahać się od 250 do 275 dolarów.

Ani przedstawiciele Guns N' Roses, ani Paul Tollett - producent festiwalu Coachella, nie komentują medialnych doniesień. Nie wiadomo też, czy do składu dołączą Izzy Stradlin i Steven Adler. Wcześniej pojawiły się też plotki, że grupa reaktywuje się na swoje 30-lecie i wyruszy w międzynarodową trasę koncertową. 

Axl Rose i Slash po raz ostatni wystąpili razem 17 lipca 1993 roku w River Plate Stadium w Buenos Aires. Zobaczcie, jak wyglądał ten koncert.

Pierwsze informacje o powrocie Guns N' Roses pojawiły się w połowie grudnia 2015 roku. Na oficjalnej stronie internetowej grupy zamieszczono grafikę z pierwszej płyty, a w kinach przed seansami filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenia Mocy” wyświetlano materiały video z koncertu Guns N' Roses. Przyszłość grupy nie była jednak jasna. W 2015 roku z kapeli odeszli gitarzyści: DJ Ashba i Bumblefoot. Jednak Richard Fortus zapewniał, że „rok 2016 będzie naprawdę wielki dla kapeli”. Jak widać, miał rację.

Cieszycie się, że Guns N' Roses wraca na scenę?

Więcej: