Grammy 2016: Hołd dla zmarłych artystów

Grammy 2016: Hołd dla zmarłych artystów ROBYN BECK/AFP/EAST NEWS

Organizatorzy tegorocznej gali rozdania nagród Grammy postanowili upamiętnić artystów, którzy zmarli w ostatnim czasie. Wspominano m.in.: Davida Bowie, Glenna Freya z The Eagles i Maurice’a White’a z Earth, Wind and Fire. 

Specjalny występ poświęcony Davidowi Bowie zaprezentowała Lady Gaga. Muzyk zmarł 10 stycznia 2016 roku - dwa dni po premierze płyty „Blackstar” i swoich 69. urodzinach. Wokalistka w czasie ceremonii rozdania nagród Grammy 2016 zaśpiewała największe przeboje artysty. Piosenkarka kilkukrotnie się przebierała - za każdym razem upodabniała się do Davida Bowie. Widzowie usłyszeli m.in.: „Space Oddity”, „Fashion”, „Let’s Dance”, „Rebel Rebel” i „Heroes”. Na scenie dołączył do niej - Nile Rodger, który zagrał na gitarze. Był on też producentem albumu „Let's Dance” Davida Bowie. Zobaczcie to wystąpienie.

Lady Gaga już od kilku dni przygotowywała się do tego występu. Postanowiła sobie nawet zrobić tatuaż z podobizną Davida Bowie.

Z kolei członkowie zespołu The Eagles: Don Henley, Bernie Leadon, Joe Walsh i Timothy B. Schmit wraz z Jacksonem Browne’em uczcili pamięć Glenna Freya. Artysta zmarł 18 stycznia 2016 roku po długiej chorobie. Tak jak się wcześniej spodziewano, zaśpiewali oni utwór „Take It Easy”. Był to pierwszy wielki przebój grupy, który skomponował Browne, a w oryginale zaśpiewał Frey.

"

Chcieliśmy zagrać coś prostego, a jednocześnie eleganckiego. Omówiliśmy to z rodziną. To miał być szybki moment - powiedział menedżer grupy w wywiadzie dla „Los Angeles Times”. "

Na początku lutego 2016 roku zmarł Maurice White z zespołu Earth, Wind and Fire. Hołd muzykowi w czasie uroczystości rozdania nagród Grammy złożył Stevie Wonder. Dołączył do niego zespół Pentatonix. Artyści wykonali przebój grupy EWF z 1975 roku - „That's the Way of the World”. 

"

Spoczywaj w wiecznym szczęściu i pokoju - powiedział Wonder. "

Zobaczcie ten występ.

W tym roku szansę na zdobycie statuetki w kategorii „Najlepszy popowy album tradycyjny” miał Barry Manilow z płytą „My Dream Duets”, która ukazała się w 2014 roku. Wokalista już wcześniej czuł, że nie zostanie wyróżniony. 

"

Oczywiście zawsze przegrywam z Tony’m Bennettem. Każdy z nim przegrywa - powiedział. "

Tak też się stało. Tony Bennett wraz z Billem Charlapem otrzymali nagrodę Grammy za album „The Silver Lining: The Songs of Jerome Kern”.

Podobają Wam się występy specjalne z tegorocznej gali rozdania nagród Grammy?

Więcej: