Gloria Gaynor: Nigdy nie znudzi mi się śpiewanie „I Will Survive”

Gloria Gaynor: Nigdy nie znudzi mi się śpiewanie „I Will Survive” ons.pl

„I Will Survive” to najbardziej znany przebój Glorii Gaynor. Wokalistka wykonuje go niemal na każdym koncercie. Jak po tylu latach na tę piosenkę reaguje publiczność?

Hymn ery disco - piosenka „I Will Survive” została wpisana na listę „National Recording Registry”. Jest to rejestr utworów, które są ważne pod względem kulturalnym, historycznym, estetycznym lub opisują życie w Stanach Zjednoczonych. 

"

To dla mnie niesamowity zaszczyt. To było zupełnie nieoczekiwane. Jestem szczęśliwa, że moja kompozycja znalazła się pośród tak niezwykłych piosenek - powiedziała Gloria Gaynor w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”. "

Utwór ten można usłyszeć ostatnio w musicalu „Disaster!”. Przedstawienie w sposób satyryczny opowiada o latach 70. W show śpiewany jest także inny przebój Gaynor - piosenka „Never Can Say Goodbye”.

"

Byłam zaskoczona, że w musicalu pojawia się aż tyle moich piosenek. Uwielbiam wykonywać te kompozycje. Nigdy nie znudzi mi się śpiewanie „I Will Survive”. Kocham to robić dla mojej publiczności. "

Według Gaynor lata 70. nie były dobrym czasem, ale era disco pomogła uporać się z wieloma przeciwnościami.

"

To był czas, kiedy ludzie trzymali się razem. To była grupa ludzi o różnej narodowości, kolorze skóry czy wieku. Disco dawało poczucie koleżeństwa. To były radosne i szczęśliwe chwile. Gdyby disco wciąż było obecne, może na świecie byłoby mniej terroryzmu. Ta muzyka wprawia wszystkich w dobry nastrój - dodała. "

Wokalistka wyznała, że podoba jej się twórczość współczesnych gwiazd muzyki. Bardzo lubi na przykład Beyoncé.

"

Nigdy nie zaśpiewałam z nią żadnej piosenki, ale poznałam ją kilka lat temu. Pamiętam, że była bardzo wytworna i jednocześnie skromna, zupełnie jak południowa piękność. Była bardzo spokojna i wyluzowana. Pomyślałam sobie: „Oto młoda dama, która uczy młode kobiety, by kochać i szanować siebie” i to mi się w niej wtedy podobało. Ale nie teraz. Młodzi ludzie podziwiają  artystów. Trzeba dać im kogoś, kogo mogliby naśladować - stwierdziła. "

Gaynor przyznała też, że jest bardzo rozczarowana kampanią prezydencką w Stanach Zjednoczonych. Według niej to Barack Obama będzie stanowił wzór dla przyszłych pokoleń.

Więcej: