Glenn Medeiros świętuje urodziny

Glenn Medeiros świętuje urodziny screen z youtube.com/ClubMusic80s

Muzyk urodził się 24 czerwca 1970 roku na wyspie Kauaʻi na Hawajach. Jego największym przebojem jest utwór „Nothing's Gonna Change My Love For You”. Czego jeszcze o nim nie wiecie?

Glenn Medeiros jest amerykańskim wokalistą i kompozytorem. Ma portugalskie korzenie. Jego tata - Robert Medeiros - był przewodnikiem wycieczek. Karierę muzyczną rozpoczął, kiedy miał 10 lat. Pomagał wtedy ojcu zabawiać gości podczas podróży autobusem. W 1986 roku wygrał lokalny konkurs talentów w hawajskim radiu. Zaśpiewał cover piosenki George’a Bensona „Nothing's Gonna Change My Love for You”. Utwór od razu stał się wielkim hitem na Hawajach. Wkrótce zdobył też popularność w innych krajach na całym świecie. Trafił na 2. miejsce listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i 1. pozycję w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Medeiros nagrał też wersję tej kompozycji w języku hiszpańskim pt. „Nada cambiará mi amor por ti”. W teledysku Glenn spaceruje po plaży z dziewczyną ubraną w różową sukienkę. Zobaczcie to wideo.

W 1988 roku nagrał utwór „Un Roman d’amitié” w duecie z francuską wokalistką Elsą Lunghini. Singiel napisali Robbie Buchanan, Diane Warren, Didier Barbelivien. Piosenka odniosła olbrzymi sukces we Francji. 23 lipca zadebiutowała na 8. miejscu tamtejszej listy przebojów, a dwa tygodnie później znalazła się na 2. pozycji. Posłuchajcie tej kompozycji. 

W kolejnych latach nagrał też takie utwory jak „She Ain't Worth It” czy „Under Any Moon”, który trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu „Karate Kid III”. 

W 1992 roku zaśpiewał w duecie z Thomasem Andersem z zespołu Modern Talking. Do piosenki „Standing Alone” powstał też teledysk. Zobaczcie go.

Kiedy zakończył koncertowanie, postanowił zająć się edukacją. Bardzo lubił przedmioty humanistyczne: zwłaszcza literaturę i historię. W maju 2014 roku uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie w Południowej Kalifornii. Obecnie uczy w szkole na Hawajach.

W 1996 roku ożenił się z Tammy Armstrong. Mają dwoje dzieci: syna Chorda Kaleohone i córkę Lyric Leolani.

Życzymy mu wszystkiego najlepszego!

Więcej: