Glenn Frey zostanie upamiętniony na rozdaniu nagród Grammy

Glenn Frey zostanie upamiętniony na rozdaniu nagród Grammy KARL WALTER/AFP/EAST NEWS

Muzyk zmarł 18 stycznia 2016 roku po długiej chorobie. Podczas tegorocznej gali rozdania nagród Grammy hołd oddadzą mu koledzy z zespołu The Eagles. 

Ceremonia rozdania nagród Grammy odbędzie się w poniedziałek 15 lutego 2016 roku w Staples Center w Los Angeles. W czasie wydarzenia członkowie zespołu The Eagles upamiętnią zmarłego kolegę. Na scenie pojawią się Don Henley i Bernie Leadon, a także gitarzysta Joe Walsh oraz basista Tim Schmidt i muzyk Jackson Browne. Prawdopodobnie wykonają utwór „Take It Easy” - pierwszy wielki przebój grupy, który skomponował Browne, a w oryginale zaśpiewał Frey.

Browne i Frey byli współlokatorami w czasach, kiedy jeszcze żaden z nich nie zdobył sławy. Glenn Frey podkreślał, że to właśnie Jackson nauczył go, jak komponować piosenki. Bardzo często obserwował on pracę kolegi i podobało mu się to, co robił. Na początku działalności zespołu The Eagles Browne czasami występował na koncertach kapeli. 

Glenn Frey zmarł 18 stycznia 2016 roku. Muzyk od dłuższego czasu ciężko chorował. 

"

Glenn bardzo dzielnie walczył przez kilka ostatnich tygodni, niestety doszło do komplikacji związanych z reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem jelita grubego i zapaleniem płuc - napisali muzycy The Eagles na Facebooku. "

Artystę wspominał kolega z zespołu - Don Henley.

"

Był dla mnie jak brat. Byliśmy rodziną i jak w każdej rodzinie zdarzały się problemy. Ale więź, która powstała między nami 45 lat temu, nigdy nie została zerwana, nawet przez 14 lat zawieszenia działalności The Eagles - stwierdził. "

Muzyk podkreślił, że zespół The Eagles nigdy nie osiągnąłby tak wielkiego sukcesu, gdyby nie Glenn Frey. 

"

To Glenn zaczął to wszystko. Był świecą zapłonową, miał plan. Miał encyklopedyczną wiedzę o muzyce popularnej i etykę pracy, której przestrzegał. Był zabawny, uparty, bystry, hojny i bardzo utalentowany. "

W czasie tegorocznego rozdania nagród Grammy upamiętniony zostanie również B.B. King, który zmarł w maju 2015 roku. Z kolei specjalny występ w hołdzie dla Davida Bowie przygotuje Lady Gaga. Na gali wystąpi też wiele gwiazd muzyki współczesnej. Będą to m.in.: Adele, The Weeknd, Kendrick Lamar czy Ellie Goulding. Szansę na zdobycie statuetki ma w tym roku Barry Manilow, który został nominowany w kategorii „Najlepszy popowy album tradycyjny”.

Więcej: