George Michael wraca na scenę?

George Michael wraca na scenę? MIGUEL MEDINA/AFP/EAST NEWS

Przerwa w karierze George’a Michaela spowodowana była problemami zdrowotnymi. Możliwe jednak, że już wkrótce słynny wokalista wyruszy w trasę koncertową. Kiedy to się stanie?

Brytyjski tabloid „The Sun” dotarł do informacji, że George Michael bardzo chciałby wrócić na scenę. Wiadomość potwierdzają jego znajomi.

"

To duży krok dla George’a. Był taki moment, że wydawało się, że już nigdy nie pojawi się publicznie. Przyjaciele mówili, że był przestraszony i stracił pewność siebie. Ale jeśli zapytacie go o logistykę powrotu na scenę, odpowiada, że wszystko musi się poprawić. Nie jest jeszcze pewne, czy będzie to regularna trasa koncertowa. Wydaje się, że raczej pojawi się na festiwalach i pojedynczych występach - twierdzi anonimowe źródło. "

Na razie współpracownicy George’a Michaela nie potwierdzili oficjalnie tych doniesień.

Ostatni raz wokalista wystąpił w 2011 roku. Następnie był zmuszony zrezygnować z koncertowania ze względów na atak zapalenia płuc. Artysta trafił do szpitala. W 2012 roku pojawił się na ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. 

25 czerwca 2015 roku - w dniu 52. urodzin - napisał na Twitterze:

"

Do wszystkich moich fanów na całym świecie: dziękuję za wszystkie życzenia urodzinowe. Jestem naprawdę zaskoczony. Spędzę ten dzień z rodziną i przyjaciółmi. Dziękuję, kocham Was - śpiewający Grek. "

W międzyczasie pojawiły się informacje, że George Michael przebywa na odwyku w klinice w Szwajcarii. Jego współpracownicy konsekwentnie zaprzeczali tym doniesieniom. Jeden z jego znajomych wyznał w wywiadzie dla „The Sun”:

"

Michael nie czuje się dobrze. Nie mogę powiedzieć więcej, ale po prostu życzymy mu wszystkiego dobrego. "

Z kolei inny stwierdził:

"

Wszyscy bardzo martwimy się o niego. Nasza rada była prosta: szukaj pomocy, bo inaczej umrzesz. "

W tej sytuacji rzecznik prasowy muzyka wydał specjalne oświadczenie.

"

Mimo że zazwyczaj nie komentujemy życia prywatnego, w tym przypadku musimy postąpić inaczej. W prasie pojawiły się nieprawdziwe informacje podawane przez żonę dalekiego członka rodziny, z którymi od dawna George się nie kontaktował. Nic więc dziwnego, że są błędne. Nie będziemy więcej komentować tej sprawy. Wszystko jest w rękach prawników pana Michaela. "

Wiadomo, że stan jego zdrowia uległ poprawie. Już w październiku 2015 roku jego znajomy ujawnił, że wokalista chciałby wrócić na scenę

"

Wiemy, że jest bardzo zdesperowany, żeby wrócić do pracy w przyszłym roku. Chciałby uczcić 30. rocznicę rozpadu Wham! i rozpoczęcia solowej kariery. "

Na razie jednak zdrowie jest dla niego priorytetem.

Chcielibyście powrotu George’a Michaela?

Więcej: