Frank Sinatra i Nat King Cole w duecie. Posłuchaj archiwalnego nagrania

Frank Sinatra i Nat King Cole w duecie. Posłuchaj archiwalnego nagrania ons.pl

Piosenka „Exactly Like You” pojawi się na płycie „Frank Sinatra: A Voice on Air (1935–1955)”. Wydawnictwo ukaże się już w listopadzie. Co na nim znajdziemy?

Duet Franka Sinatry i Nat King Cole’a „Exactly Like You” został nagrany w 1946 roku. Muzycy zaśpiewali standard Jimmy’ego McHugh i Dorothy Fields w programie radiowym „Songs by Sinatra”. Na nagraniu usłyszymy też fragmenty rozmowy artystów.

"

- Masz w ogóle czas na sen? - pyta Sinatra.

- Cóż, od czasu do czasu gramy coś marzycielskiego i wtedy przez chwilę odpływam - stwierdza Cole.

"

Sinatra pyta następnie kolegę, czy jest szansa, że usiądzie razem z zespołem i coś zagra. Cole zgadza się i zaczynają śpiewać „Exactly Like You”.

To i inne archiwalne nagrania znajdą się na „Frank Sinatra: A Voice on Air (1935–1955)”. Wydawnictwo ukaże się 20 listopada i zawierać będzie 4 płyty CD z niepowtarzalnymi utworami i fragmentami radiowych programów Sinatry. Będzie to ponad 100 nagrań, z czego 91 nie było dotąd publikowanych. W kolekcji znajdzie się też książka ze wspomnieniami Nancy Sinatry oraz esej historyka Charlesa L. Granaty. 

12 grudnia obchodzona będzie 100. rocznica urodzin Franka Sinatry. Z tej okazji 6 grudnia odbędzie się specjalny koncert „Sinatra 100 — An All-Star Grammy Concert”, na którym wystąpią gwiazdy muzyki współczesnej: John Legend, Usher, Adam Levine z zespołu Maroon 5, Tony Bennett czy Alicia Keys.

Chcielibyście kupić kolekcję nagrań Franka Sinatry?

Więcej: