Film z koncertu The Rolling Stones na Kubie trafi do kin

Film z koncertu The Rolling Stones na Kubie trafi do kin ons.pl

Historyczny występ Stonesów odbył się 25 marca 2016 roku w kompleksie Ciudad Deportiva. Już wkrótce zobaczymy go na dużym ekranie.

Film nosi tytuł „Havana Moon: The Rolling Stones Live in Cuba”. Nazwę zawdzięcza piosence Chucka Berry’ego. Jego reżyserią zajął się Paul Dugdale, który współpracował już ze Stonesami w 2013 roku przy okazji dokumentu „The Rolling Stones: Sweet Summer Sun - Hyde Park Live”. Nakręcił także filmy koncertowe Coldplay, Eda Sheerana, Adele i One Direction.

"

Koncert na Kubie był niesamowity. To była cudowna chwila: ogromne morze ludzi, którzy stali aż po horyzont. Można było poczuć entuzjazm bijący z tłumu i to był dla mnie pamiętny moment - przyznał w oficjalnym oświadczeniu Mick Jagger. "

Tego samego zdania był Keith Richards, który powiedział:

"

Jest słońce, jest księżyc, są gwiazdy i jest The Rolling Stones. Występ na Kubie był naprawdę wyjątkowy. To była pamiętna noc w Hawanie. "

Na występ przyszło ponad milion osób, a Stonesi zagrali swoje największe przeboje, w tym m.in.: „(I Can't Get No) Satisfaction”, „Jumpin' Jack Flash”, „Start Me Up”, „Brown Sugar”, „You Got the Silver” czy „Before They Make Me Run”. 

Był to największy koncert na Kubie od czasu rewolucji w 1959 roku. Wtedy to władze zakazały słuchania muzyki rockowej, ponieważ uznano ją za narzędzie amerykańskiego imperializmu. Stopniowo zezwalano jednak na organizowanie małych, nieoficjalnych wydarzeń muzycznych. W 2009 roku pod hasłem „Pokój bez granic” wystąpił tam kolumbijski piosenkarz Juanes.

Produkcja „Havana Moon: The Rolling Stones Live in Cuba” zostanie pokazana w kinach na całym świecie tylko 23 września 2016 roku.

Więcej: