Fani żądają zwrotu pieniędzy za bilety na koncerty AC/DC

Fani żądają zwrotu pieniędzy za bilety na koncerty AC/DC Cindy Barrymore/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Brian Johnson ze względu na problemy ze zdrowiem musiał zrezygnować z występów z AC/DC. Podczas europejskiej trasy koncertowej zastąpi go Axl Rose. Informacja nie spodobała się fanom zespołu.

Występy AC/DC w Europie rozpoczną się 7 maja 2016 roku w Lizbonie (Portugalia). Wiadomo już, że koncertów zespołu nie obejrzy komplet publiczności. Wiele osób żąda zwrotu pieniędzy za bilety, bo nie chce, żeby na scenie pojawił się Axl Rose z Guns N’ Roses. Wejściówki zwracają zwłaszcza fani w Hiszpanii i Belgii. 16 maja grupa wystąpi w Werchter, ale jak donosi lokalna belgijska gazeta „De Standaard”, ponad 7 tysięcy biletów zostało zwróconych. Trafiły one ponownie do sprzedaży. Organizatorzy nie martwią się, ponieważ uważają, że szybko ktoś je kupi. Wiele zależy również od tego, jak przebiegną pierwsze koncerty.

"

Zależy nam na zakończeniu tej tasy tak samo, jak na tym, żeby Brian odzyskał słuch, dlatego rozumiemy go i wspieramy jego decyzję. Naszym celem jest wypełnienie koncertowych zobowiązań wobec wszystkich, którzy wspierali nas przez lata. Mamy szczęście, że Axl Rose zaoferował swoją pomoc - napisali członkowie AC/DC w oficjalnym oświadczeniu, które ukazało się w kwietniu. "

Brian Johnson odszedł z zespołu, ponieważ groziła mu całkowita utrata słuchu. W specjalnym komunikacie napisał, że ta diagnoza bardzo go zasmuciła, ale w najbliższej przyszłości nie powinien grać na dużych obiektach, gdzie poziom dźwięku stanowiłby dla niego zagrożenie. 

"

Bycie częścią AC/DC, nagrywanie piosenek i występy przed milionową publicznością przez ostatnie 36 lat to dzieło mojego życia. Nie mogę sobie wyobrazić, jak żyć bez tego wszystkiego, ale na razie nie mam wyboru. Jedno jest pewne - będę obecny na każdym koncercie AC/DC, jeśli nie ciałem, to na pewno duchem - zapowiedział. "

Axl Rose ma w tej sytuacji niełatwe zadanie. Występy z AC/DC musi pogodzić z koncertami Guns N’ Roses. Zespół wrócił na scenę w klasycznym składzie i ostatnio zagrał na festiwalu Coachella. W czerwcu, lipcu i sierpniu grupa wyruszy w trasę „The Not In This Lifetime Tour”, a pierwsze show odbędzie się 23 czerwca w Detroit.

Chcielibyście zobaczyć koncert Rose’a z AC/DC?

Więcej: