Fan sprzedaje 15 tysięcy pamiątek związanych z Beatlesami

Fan sprzedaje 15 tysięcy pamiątek związanych z Beatlesami ons.pl

Jacques Volcouve postanowił wystawić na licytację przedmioty związane z zespołem The Beatles. Liczy, że w ten sposób uzbiera pieniądze na emeryturę.

Na przestrzeni lat Jacques Volcouve zgromadził 15 tysięcy nagrań, książek, plakatów, figurek i autografów członków grupy The Beatles. Wszystkie pamiątki trafią na aukcję, która odbędzie się 18 marca 2017 roku w Paryżu.

"

Beatlemania totalnie mnie ogarnęła i nigdy nie przestałem kochać Beatlesów. Słuchałem ich płyt i zachwycałem się muzyką. Od tamtej pory chciałem mieć dosłownie wszystko, co było związane z czwórką z Liverpoolu: nagrania, wycinki z gazet, plakaty, pamiątki – wyznał Volcouve w wywiadzie z dziennikiem „The Observer”. "

Mężczyzna został nazwany „czołowym francuskim historykiem Beatlesów” w latach 70. po tym, jak zaczął wytykać błędy francuskiej radiostacji, która emitowała audycję BBC o The Beatles.

"

Nie chcę, żeby mnie źle zrozumiano, ale poświęciłem temu zespołowi życie, a nigdy nie otrzymałem żadnej pomocy ani nawet darmowego biletu na koncert. Przez wiele lat byłem nieznośny, bo ciągle mówiłem tylko o tym zespole. Chciałem znaleźć pracę, ale wszędzie traktowano mnie jako historyka Beatlesów. Jak tylko miałem pieniądze, wydawałem je na pamiątki – dodał. "

 Jacques Volcouve przyznał, że ma nadzieję, że dzięki sprzedaży przedmiotów zapewni sobie godne życie, a jego kolekcja trafi w dobre ręce. 

Więcej: