Eric Clapton zapowiada nową płytę

Eric Clapton zapowiada nową płytę ons.pl

Krążek „I Still Do” ukaże się wiosną 2016 roku. Będzie to 23. studyjny album w dorobku słynnego muzyka.

Eric Clapton zaprosił do współpracy nad płytą producenta Glyna Johnsa, który nagrywał z takimi legendarnymi zespołami jak The Rolling Stones, The Eagles, Led Zeppelin i The Who. W 1977 roku wspomógł też samego Claptona przy okazji tworzenia albumu „Slowhand”, na którym znalazły się największe przeboje artysty: „Cocaine”, „Wonderful Tonight” i „Lay Down Sally”. 

"

To była długa i wyczekiwana okazja, żeby znowu spotkać się z Glynem Johnsem, a także, nawiasem mówiąc, 40. rocznica ukazania się „Slowhand” - napisał Clapton na swoim profilu na Facebooku. "

Nowa płyta Erica Claptona zostanie wydana 20 maja 2016 roku. Na krążku znajdą się głównie utwory, które skomponował sam artysta. Wspierają go muzycy, z którymi często występował w przeszłości: perkusista Henry Spinetti, basista Dave Bronze czy gitarzysta Andy Fairweather Low. Co ciekawe, w piosence „I Will Be There” usłyszymy George’a Harrisona z zespołu The Beatles. Głos nieżyjącego muzyka został użyty w utworze dzięki nowoczesnym technologiom.

Okładkę albumu zdobi portret Claptona autorstwa sir Petera Blake’a, którego prace w przeszłości trafiły na płyty „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” Beatlesów, „Face Dances” zespołu The Who czy singiel „Do They Know It’s Christmas?” Band Aid. Ilustrację możecie zobaczyć na oficjalnym profilu Claptona na Facebooku.

Poprzednia płyta artysty zatytułowana „Eric Clapton & Friends: The Breeze, An Appreciation of JJ Cale” ukazała się w 2014 roku. Muzyk powiedział wtedy w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”, że planował nagrać zupełnie inny album, ale kiedy usłyszał o śmierci przyjaciela JJ Cale’a, postanowił stworzyć krążek specjalnie dla niego. Przy okazji opowiedział też o tym, jak pracuje.

"

Zawsze gram to, co nieznane. Nie ćwiczę piosenek, które dobrze znam do czasu, kiedy szykuję się na koncert. Przez większość czasu to jest abstrakcyjne, jak wzięcie kartki i ołówka i rysowanie tego, co jest przede mną. To jest zawsze improwizacja - wyznał. "

Lista utworów na płycie I Still Do

1. „Alabama Woman Blues”

2. „Can't Let You Do It”

3. „I Will Be There”

4. „Spiral”

5. „Catch the Blues”

6. „Cypress Grove”

7. „Little Man, You've Had a Busy Day”

8. „Stones in My Passway”

9. „I Dreamed I Saw St. Augustine”

10. „I'll Be Alright”

11. „Somebody's Knockin’"

12. „I'll Be Seeing You”

Zamierzacie kupić ten album?

Więcej: